MAŁOPOLSKA znana i mniej znana

Góry, natura, zabytki, historia i kultura oraz aktywny wypoczynek pod każdą postacią – tak w kilku słowach można by określić to, co przyciąga turystów do Małopolski. Atrakcje, które oferuje ten region, sprawiają, że przyjeżdżają tu co roku miliony turystów z Polski i zagranicy. Są tu jednak miejsca mniej popularne, choć równie urokliwe, które warto odwiedzić, jeśli chce się być przez moment z dala od tłumów turystów.

 rt 2018 08az 21

  Szacuje się, że Małopolskę w 2017 r. odwiedziło o 6,7 proc. więcej turystów niż w roku ubiegłym, czyli 2,3 mln osób spędzających w nim co najmniej jedną noc, z czego 9,1 mln to byli Polacy. Dane te sprawiają, że region jest niekwestionowanym liderem w naszym kraju, jeśli chodzi o popularność. Warto też zauważyć, że odwiedzający w ubiegłym roku Małopolskę w wydali na jej obszarze niemal 13,5 mld zł. Odwiedzający z kraju wydali tu aż 8,8 mld zł, a goście z zagranicy – 4,7 mld zł. Analizując jednak średnie wydatki na osobę, ci drudzy wydają więcej (w ubiegłym roku obcokrajowcy wydali średnio 1,4 tys. zł) od Polaków (766 zł). Nic dziwnego, bo przyjeżdżający tu goście, mający najróżniejsze preferencje spędzania wolnego czasu, hobby i zamiłowania, mogą znaleźć tu coś dla siebie. 

Za co cenimy Małopolskę?

Tym, co najbardziej przyciąga turystów do Małopolski, jest piękno przyrody i warunki krajobrazowe. Cenią sobie oni ukształtowanie terenu, malownicze krajobrazy, klimat i powietrze – przez region przechodzą cztery pasma górskie: Tatry, Beskidy, Pieniny i Gorce, a także Pogórze Karpackie i Wyżyna Krakowsko-Częstochowska. Zwolennicy turystyki górskiej oraz wycieczek pieszych i rowerowych mają więc do dyspozycji wyjątkowo dużo atrakcyjnych miejsc dostępnych cały rok, a zimą Małopolska jest szczególnie popularna wśród narciarzy. Ważnym czynnikiem atrakcyjności tego regionu jest bez wątpienia dziedzictwo historyczne, zabytki i piękna architektura, ale też rozbudowana infrastruktura dla turystyki aktywnej i uprawiania sportów (stoki narciarskie, baseny, termy, szlaki piesze i rowerowe). Małopolska ma też znane od dziesiątek lat miejsca mogące się poszczycić szczególnymi walorami uzdrowiskowymi, jak Krynica-Zdrój, zwana perłą polskich uzdrowisk, Szczawnica, Rabka-Zdrój, Piwniczna-Zdrój czy Wysowa-Zdrój. Wszystko to powoduje, że Małopolska oferuje mnogość i wyjątkowe zróżnicowanie atrakcji dla osób w różnym wieku, z różnymi zainteresowaniami, na każdą porę roku i dostępnych w niewielkiej odległości od siebie. 

rt 2018 08az 22

Najpopularniejsze...Anna Jabłońska

Wydanie: 8/2018, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail