Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
  Jak Polacy korzystali ze stron turystycznych

Choć urlop to sprawa jak najbardziej realna, to jednak przygotowania do niego, jak się okazuje, odbywają się wirtualnie. I to zarówno na etapie planowania, jak i samego zakupu usług. Jak Polacy korzystają tego lata ze stron turystycznych?

rt 2018 08az 28 

  Nad naszą turystyczną aktywnością w sieci pochyliła się m.in. firma Gemius. Jak wynika z przeprowadzonej analizy w lipcu 2018 r., wzrosła liczba odsłon na stronach związanych z podróżami i turystyką. 

Mniej wakacji w pracy?

Z danych wynika, że internauci najchętniej odwiedzali strony internetowe o tej tematyce na urządzeniach mobilnych. Z innych badań dotyczących aktywności na stronach turystycznych i portalach rezerwacyjnych wynikało, że znacznej części rezerwacji dokonujemy w godzinach pracy, a więc zapewne korzystając ze sprzętu służbowego. Jednak z badania firmy Gemius wynika, że w lipcu zmalała liczba internautów surfujących po sieci ze służbowych komputerów osobistych i laptopów, co może być spowodowane sezonem urlopowym. Co ciekawe, najwięcej Polaków przeglądało strony WWW podczas pracy we wtorki i środy (odpowiednio średnio 2,4 i 2,3 mln osób). Najmniej aktywne pod tym względem były...Andrzej Ja rczewski

Wydanie: 8/2018, e-TURYSTYKA
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail