Jak Polacy korzystali ze stron turystycznych

Choć urlop to sprawa jak najbardziej realna, to jednak przygotowania do niego, jak się okazuje, odbywają się wirtualnie. I to zarówno na etapie planowania, jak i samego zakupu usług. Jak Polacy korzystają tego lata ze stron turystycznych?

rt 2018 08az 28 

  Nad naszą turystyczną aktywnością w sieci pochyliła się m.in. firma Gemius. Jak wynika z przeprowadzonej analizy w lipcu 2018 r., wzrosła liczba odsłon na stronach związanych z podróżami i turystyką. 

Mniej wakacji w pracy?

Z danych wynika, że internauci najchętniej odwiedzali strony internetowe o tej tematyce na urządzeniach mobilnych. Z innych badań dotyczących aktywności na stronach turystycznych i portalach rezerwacyjnych wynikało, że znacznej części rezerwacji dokonujemy w godzinach pracy, a więc zapewne korzystając ze sprzętu służbowego. Jednak z badania firmy Gemius wynika, że w lipcu zmalała liczba internautów surfujących po sieci ze służbowych komputerów osobistych i laptopów, co może być spowodowane sezonem urlopowym. Co ciekawe, najwięcej Polaków przeglądało strony WWW podczas pracy we wtorki i środy (odpowiednio średnio 2,4 i 2,3 mln osób). Najmniej aktywne pod tym względem były...Andrzej Ja rczewski

Wydanie: 8/2018, e-TURYSTYKA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail