Oktoberfest droższe nie tylko piwo

Niemiecki Oktoberfest jest jednym z najbardziej znanych na świecie festiwali piwa. Tegoroczna edycja trwać będzie od 22 do 7 października. Jak pokazują dane KA YAK .pl, program październikowego święta piwa zainteresował również wielu Polaków.

 rt 2018 09az 08

  Dane KAYAK.pl potwierdziły, że Polacy są miłośnikami najpopularniejszych festiwali piwa. Liczba wyszukiwań lotów z Polski do Monachium w czasie trwania Oktoberfestu wzrosła aż o 58,3 proc. w porównaniu z okresem od 8 do 23 października (dwa tygodnie po zakończeniu festiwalu). Nie powinno zatem dziwić, że większe zainteresowanie miastem w czasie trwania święta piwa wiąże się ze wzrostem cen lotów i zakwaterowania właśnie w tym czasie. Średnia cena za pokój dwuosobowy w hotelach 3- oraz 4-gwiazdkowych wynosi aż 1013 zł. W porównaniu ze średnimi kosztami noclegów między 8 a 23 października, jak odnotowali eksperci KAYAK.pl, wzrost cen wyniósł prawie 40 proc. Mniejsze różnice zauważono w kosztach lotów. Średnia cena biletu w dwie strony w klasie ekonomicznej wynosi około 589 zł. Podróżni chcący odwiedzić Monachium tuż po zakończeniu wydarzenia zapłacą o 13,6 proc. mniej – średnio 509 zł.


Wydanie: 9/2018, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail