Nowe loty z Polski

Wizz Air ogłosił zmianę siatki połączeń i plany optymalizacji działalności w Polsce. 30 marca 2019 r. zostanie zamknięta baza linii w Poznaniu, a jeden Airbus A320 zostanie przekazany do gdańskiej floty, co umożliwi uruchomienie czterech nowych tras z Gdańska.

rt 2018 09az 09 

  Przewoźnik podjął decyzję o dostosowaniu siatki połączeń z Poznania, zamknięciu bazy i wykorzystaniu możliwości rozwoju poprzez przeniesienie i zwiększenie od marca 2019 r. liczby miejsc na innych polskich trasach cieszących się dużą popularnością wśród klientów. Wizz Air będzie nadal realizować loty na kilku trasach z Poznania w tym: Paryż-Beauvais, Londyn- Luton, Eindhoven, Doncaster-Sheffield oraz Torp-Sandefjord. Wszyscy pracownicy poznańskiej bazy będą mieć możliwość dalszej pracy w Wizz Air w innych lokalizacjach z siatki połączeń WIZZ. W wyniku optymalizacji, do gdańskiej floty zostanie dodany siódmy samolot (Airbus A320), co umożliwi rozbudowę siatki połączeń o cztery nowe trasy, łączące Gdańsk z Charkowem od 28 października oraz z Oslo, Bremą i Kutaisi od początku kwietnia. Poza tym wzrośnie tygodniowa liczba lotów na popularnych trasach do Aberdeen, Lwowa, Göteborga i Kijowa. W związku z tym powstanie ponad 30 nowych miejsc pracy w gdańskiej bazie WIZZ. W odpowiedzi na duże zapotrzebowanie pasażerów w regionie, do kwietnia 2019 r. cała flota Wizz Air w Warszawie będzie składać się z samolotów Airbus A321. Osiem samolotów z 230 miejscami na pokładzie umożliwi zwiększenie przepustowości o 11 proc. na trasach ze stolicy, z jednoczesnym utrzymaniem niskich cen usług. 


Wydanie: 9/2018, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail