Podkarpacie zachwyca nie tylko jesienią

Tym, co przyciąga turystów, są zapierające dech widoki z połonin, bieszczadzkie diabły i anioły, dzika przyroda, drewniane cerkiewki oraz przygoda. Województwo podkarpackie to jeden z najbardziej „zielonych” regionów Polski. Jesienią przybiera on ciepłe odcienie ochry, brązów, czerwieni, rudości i złota. Warto więc o tej porze roku Podkarpacie wpisać do kalendarza wycieczek.

 rt 2018 09az 19

  Region ten oferuje turystom setki kilometrów szlaków górskich wędrówek, tras rowerowych, pieszych, konnych, a także kolejki wąskotorowej, malownicze punkty widokowe, góry i jaskinie oraz mnóstwo zabytków – zamków, pałaców oraz obiektów kultu. 

Połoniny i bukowiny

Województwo podkarpackie większości Polaków kojarzy się przede wszystkim z Bieszczadami, które zachwycają o każdej porze roku. Zbocza gór porośnięte liściastymi drzewami przyciągają turystów cały rok, jednak jesienią są szczególnie malownicze i pełne uroku. Mienią się całą paletą ciepłych barw liści buków oraz szczytów przyprószonych złotem połonin. Jednak niezależnie od pory roku to pasmo górskie niezmiennie zachwyca – wiosną i latem soczystą zielenią lasów i łąk, a zimą obfitością śniegu. Dzięki utworzonemu tu w 1973 r. Bieszczadzkiemu Parkowi Narodowemu wciąż jest jednym z najdzikszych miejsc w naszym kraju, choć turyści mogą liczyć na wiele udogodnień i noclegi na każdą kieszeń. Wszyscy, którzy chcą zrelaksować się z dala od cywilizacji, mają także taką możliwość. Mogą nocować w gospodarstwach agroturystycznych i kwaterach prywatnych, schroniskach, hotelach i na polach namiotowych. Nie dziwi więc fakt, że przyciągają rocznie około 500 tys. miłośników górskich wypraw. Bieszczadzki Park Narodowy zajmuje powierzchnię ponad 29 tys. ha i należą do niego parki krajobrazowe Doliny Sanu i Ciśniańsko-Wetliński. Amatorzy górskich wędrówek mają tu do dyspozycji malownicze szlaki widokowe, które zapewniają trasy na Bukowe Berdo i Szeroki Wierch, Smerek i Połoninę Wetlińską czy Połoninę Caryńską. Po drodze turystów czekają źródełka, potoczki, drewniane mostki, stopnie i jary. Jesienią mają szczególny, niepowtarzalny klimat. 

rt 2018 09az 20

Roślinność, zwierzęta i… gwiazdy

Bieszczady są górami ze szlakami turystycznymi niemal dla każdego – również dla rodzin z dziećmi. Poza urzekającą florą, atutem jest tu także różnorodność fauny. Możemy spotkać około140 gatunków ptaków (wśród nich orły), a także rysie, żbiki, niedźwiedzie, wilki, dziki, wydry, sarny i jelenie oraz żubry. Góry te są jednym z niewielu miejsc w...Anna Jabłońska

Wydanie: 9/2018, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail