Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

 Zmiany na rynku turystyki krajowej online na przestrzeni 6 lat działania Travelist

2019-03-20

Niemal 600 tys. zrealizowanych podróży, miejsce na podium wśród trzech najpopularniejszych serwisów rezerwacyjnych w Polsce i obecność w rankingu 1000 najszybciej rozwijających się firm w Europie – z takim wynikiem Travelist, jeden z liderów polskiego rynku turystycznego, świętuje swoje 6. urodziny. Od 2013 r. firma inspiruje Polaków do podróży i pomaga hotelom w dotarciu do nowych klientów.
 
Od początku działania Travelist aktywność turystyczna Polaków znacznie się zwiększyła. 6 lat temu jedynie 53 proc. polskich rodzin pojechało na wakacje, w ubiegłym roku na urlop wybrało się zaś aż 70 proc. z nich. W strukturze wyjazdów turystycznych wciąż dominują podróże krajowe - wydatki na wycieczki po Polsce wzrosły o 48 proc. od 2014 r. i wynoszą prawie 25 mld zł. Szczególną popularnością cieszą się krótsze, kilkudniowe wyjazdy – wśród rezerwacji dokonywanych za pośrednictwem Travelist 70 proc. to pobyty od 1 do 4 nocy.
 
Travelist zadebiutował w branży w 2013 roku jako alternatywa dla typowych portali rezerwacyjnych, wprowadzając na polski rynek turystyki online produkt, jakiego wcześniej nie było – elitarny klub dla zarejestrowanych użytkowników. Dzisiaj jest jednym z liderów na rynku turystycznych serwisów rezerwacyjnych w Polsce. Miesięcznie odnotowuje 12,5 tys. nowych rezerwacji, które generują prawie 17 mln zł obrotu. Na stałe współpracuje z bazą ponad 1000 polskich i zagranicznych hoteli, w tym tak popularnych sieci jak Mercure, Raddisson  czy Golden Tulip.
 
Serwis wyróżnił się na rynku, oferując możliwość zarezerwowania kompleksowych pakietów wypoczynkowych, zawierających nie tylko zakwaterowanie w hotelu, ale także wyżywienie, SPA czy dodatkowe atrakcje turystyczne. Tak skompletowana oferta była odpowiedzią na zmieniające się preferencje podróżujących, którzy, mając coraz silniejszą potrzebę odpoczynku i relaksu, preferują częstsze i krótsze wyjazdy, zwykle połączone z weekendem i w niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania.
 
Serwis z założenia dedykowany jest osobom, które chciałyby skorzystać z oferty luksusowych hoteli w preferencyjnej cenie. Patrząc wstecz widać, że model biznesowy Travelist sprawdził się na rynku - tylko przez pierwszy rok działania serwis zdobył 600 tys. użytkowników. Dzisiaj jest ich ponad 5 milionów. Dzięki tak szerokiej bazie użytkowników Travelist pomaga również hotelom w dotarciu do klientów i generuje dodatkowy popyt, pozwalając na wysokie zapełnienie miejsc noclegowych, również poza sezonem. Serwis będąc bardziej efektywnym i mniej kosztownym narzędziem pozyskiwania klientów niż inne dostępne kanały, szczególnie wspiera w promocji początkujące hotele. Travelist jest też częścią międzynarodowej grupy Secret Escapes, będącej światowym liderem w obszarze turystyki online, która została wsparta między innymi środkami z funduszy Google Ventures. Od początku 2019 r. jako jedna z 22 polskich spółek figuruje zaś na liście tysiąca najszybciej rozwijających się firm w Europie, według prestiżowego rankingu Financial Times FT1000.
 
 
W ciągu 6 lat działania Travelist dynamicznie się rozwijał, co roku dołączało do nas około milion nowych użytkowników. Nasza strona odnotowuje każdego miesiąca niemal 4,4 mln odsłon, a pobyty w hotelach kupowane są średnio co 3 minuty. Cieszymy się że możemy inspirować Polaków oraz spełniać ich podróżnicze marzenia i jesteśmy wdzięczni za zaufanie, jakim nas obdarzają. – mówi Agata Prosińska, Director of Sales & Planning w Travelist. Ten sukces nie byłby możliwy bez naszych partnerów – właścicieli hoteli i pensjonatów, zarówno tych, które są z nami od samego początku istnienia Travelist jak i tych, które od niedawna korzystają z naszych usług  Współpracując z bazą ponad 1000 obiektów turystycznych, jesteśmy w stanie dostarczać naszym klientom najlepsze oferty, spełniające ich potrzeby i oczekiwania - dodaje.
 
Najważniejsze we współpracy z Travelist jest to, że serwis pomaga nam zwiększyć sprzedaż i obłożenie w momentach kluczowych dla hotelu. Serwis ma bardzo duże możliwości marketingowe oraz szerokie grono stałych klientów, co przekłada się na rezerwacje płynące do hotelu - mówi Przemysław Dembniak z hotelu Aubrecht Country SPA Resort. Współpracę z Travelist poleciłbym każdemu hotelowi, który chce zwiększyć sprzedaż i ceni sobie dobre relacje, które cechują partnerstwo z serwisem - dodaje.
 
 
Serwis jest obecnie w dynamicznej fazie rozwoju. Konsekwentnie poszerza ofertę o nowe hotele i obiekty turystyczne, ze szczególnym naciskiem na kategorię wyjazdów zagranicznych. Podążając za aktualnymi trendami w turystyce, według których przy wyborze miejsca na wyjazd główną motywację stanowi chęć zdobycia nowych doświadczeń, serwis chce też rozbudowywać ofertę dodatkowych atrakcji urozmaicających wypoczynek w hotelu. Celem rozwojowym Travelist jest również dążenie do jeszcze lepszej personalizacji oferowanych usług poprzez zindywidualizowane rekomendacje wyjazdowe dla członków klubu.


Komunikaty Branżowe

Polecamy także:

Polka na urlopie
    Dla 46% Polek najważniejsza na urlopie jest możliwość odcięcia się od codziennych obowiązków, według 33% kobiet regeneracja fizyczna i psychiczna. Letni...

Turystyczny internet w lipcu
W lipcu z internetu korzystało 27,9 mln Polaków (13,9 mln kobiet oraz 14 mln mężczyzn). Najbardziej aktywny pod względem liczby internautów był poniedziałek 1...

Konkurs "Na Wsi Najlepiej" - rozstrzygnięty
Do tegorocznej edycji konkursu „Na Wsi Najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej” zgłoszono aż 169 obiektów związanych z polską turystyką...

Grecja vs Turcja - półmetek lata w Travelplanet
O tytuł królowej lata Grecja ostro rywalizuje z Turcją. W sierpniu wakacje z biurami podróży zaplanowało blisko 17 proc. więcej turystów niż w zeszłym roku. W...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności