Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

 ZebraBus połączy Śląsk z Zakopanem

2019-04-16

Już w tę Majówkę będzie można dojechać z Katowic, Sosnowca, Mysłowic i Jaworzna bez przesiadek do Zakopanego. Nowe połączenie autobusowe obsłuży po drodze również Chochołowskie Termy, Dolinę Chochołowską oraz Dolinę Kościeliską. Dzięki tej linii Zagłębie i Jaworzno po latach odzyska bezpośredni dojazd w rejon Tatr.

autobus2

Tatry to jeden z najbardziej popularnych celów turystycznych dla mieszkańców największych śląskich i zagłębiowskich miast, dlatego dobre skomunikowanie jest niezmiernie istotne. Rozkład linii autobusowej umożliwi nawet jednodniowe wyjazdy – autobus przyjeżdża do Tatr rano i wraca wieczorem.
W góry lub na plażę
Nowa linia do Zakopanego odjeżdża z Katowic z dworca PKS o godzinie 06:50 – zawsze w czwartki, piątki, soboty i niedziele. Połączenia obsługuje przewoźnik ZebraBus.pl. Po drodze autobusy zatrzymają się w Mysłowicach, Sosnowcu i Jaworznie. Bilety można kupić online za pośrednictwem strony przewoźnika, w kasach biletowych i w wybranych punktach. Dostępne są zniżki dla seniorów, studentów i grup. W promocji można kupić bilet na przejazd nawet za 1 złoty. W Tatrach nowa linia dowiezie turystów m.in. do Chochołowskich Term, Witowa, Doliny Chochołowskiej i do Kościeliska.
– Zapraszam do odwiedzenia Gminy Kościelisko. W naszej gminie znajdują się najpiękniejsze tatrzańskie doliny: Chochołowska i Kościeliska. Z kolei w Kościelisku, w Witowie oraz w Dzianiszu znajduje się duża baza noclegowo-gastronomiczna. To bardzo dobre miejsca na bazę wypadową w Tatry. Bardzo się cieszę z rozwoju połączeń komunikacyjnych obsługujących naszą gminę i gorąco zachęcam do korzystania również z tej oferty transportowej. – mówi wójt gminy Kościelisko Roman Krupa.
W sąsiedniej gminie Czarny Dunajec znajduje się coraz bardziej popularny wypoczynkowy resort Chochołowskie Termy. To największe termy w Polsce z ponad 30 basenami, zjeżdżalniami, kompleksem wellness i saun oraz nawet prawdziwą plażą z widokiem na Tatry.
Autobusem aż pod same Krupówki
Przystanek końcowy w Zakopanem znajduje się na dolnym końcu Krupówek, tuż obok stacji kolejki na Gubałówkę. Wyjazd powrotny z Zakopanego jest zaplanowany na godzinę 15:55. Z Kościeliska autobus wyjeżdża o 16:05, a z Czarnego Dunajca o 16:35. W przypadku jednodniowych wyjazdów mają turyści 5-6 godzin na spacery lub wypoczynek w gorącej wodzie.

– Warto pamiętać o ofercie transportu publicznego, planując wyjazd w Tatry. Nie trzeba się martwić o parkingi, nie trzeba szukać jak objeżdżać korki. W przypadku dojazdu autobusem nie trzeba nawet z trasy górskiej wracać w to samo miejsce początkowe. Mamy do wyboru aż 5 przystanków, w których zaczynają się lub kończą szlaki turystyczne. Kiedyś wyjazd w góry pociągiem lub autobusem nie było niczym niezwykłym. Zauważaliśmy, że ten trend wraca. – komentuje Peter Jančovič, dyrektor przewoźnika ZebraBus.pl.
Pociągi w majówkę w Tatry nie dojadą
W czasie tegorocznej majówki nieprzejezdna będzie linia kolejowa do Zakopanego – ze względu na przebiegający remont torów. Pociągi do stolicy polskich Tatr nie dojadą. Warto więc zaplanować podróż w Tatry z wyprzedzeniem – zanim miejsca w alternatywnych połączeniach autobusowych się wyprzedadzą. Kierowcy linii autobusowych umiejętnie i w ramach drogowych możliwości potrafią omijać korki, przez co podróż do stolicy Tatr może się choć trochę skrócić.


Aktualności

Polecamy także:

Polka na urlopie
    Dla 46% Polek najważniejsza na urlopie jest możliwość odcięcia się od codziennych obowiązków, według 33% kobiet regeneracja fizyczna i psychiczna. Letni...

Turystyczny internet w lipcu
W lipcu z internetu korzystało 27,9 mln Polaków (13,9 mln kobiet oraz 14 mln mężczyzn). Najbardziej aktywny pod względem liczby internautów był poniedziałek 1...

Konkurs "Na Wsi Najlepiej" - rozstrzygnięty
Do tegorocznej edycji konkursu „Na Wsi Najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej” zgłoszono aż 169 obiektów związanych z polską turystyką...

Grecja vs Turcja - półmetek lata w Travelplanet
O tytuł królowej lata Grecja ostro rywalizuje z Turcją. W sierpniu wakacje z biurami podróży zaplanowało blisko 17 proc. więcej turystów niż w zeszłym roku. W...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności