Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Rozstrzygnięty konkursu dla studentów Erasmus+ w Polsce

2019-05-31

Przez ostatnie dwa miesiące na Instagramie odbywał się konkurs #ErasmusPolandTravel, organizowany przez Polską Organizację Turystyczną w ramach projektu “Discover Poland with your mates - ERASMUS”. Kapituła spośród ponad tysiąca zgłoszeń wyłoniła 13 zwycięzców.

 zwyciezcy Erasmus

Celem konkursu jest promowanie turystyki przyjazdowej do Polski przez studentów zagranicznych studiujących w naszym kraju w ramach programu Erasmus+. Ich zadaniem było odkrywanie piękna Polski i upubliczniania relacji ze swoich przygód na Instagramie. Studenci mogli zdobyć nagrody w pięciu kategoriach: #CitiesOfPoland, #NatureOfPoland, #FoodOfPoland, #ActivitiesInPoland i wideo.

– W obecnych czasach siła przekazu płynącego z mediów społecznościowych staje się coraz bardziej znacząca. Dlatego oczywistym działaniem jest zaangażowanie do promocji Polski zagranicznych studentów, którzy w naszym kraju nie tylko uczą się, ale także odpoczywają, bawią się i podróżują. Zdjęcia i filmy zamieszczane przez nich w Internecie bez wątpienia wpływają na oceny i decyzje podróżnicze ich rodziny i przyjaciół. Dlatego stają się oni skutecznymi ambasadorami Polski w swoich krajach – mówi prezes POT Robert Andrzejczyk.

Kapituła nie miała łatwego zadania, ponieważ do konkursu zgłoszono aż 1195 prac - najwięcej zrobili studenci pochodzący z Rosji, Turcji i Hiszpanii, a najczęściej odwiedzanymi przez nich miejscami były takie miasta jak Wrocław, Kraków, Gdańsk i Warszawa. W tegorocznym konkursie swoje prace zgłosili studenci z aż 40 krajów. Tym samym dzięki naszym ambasadorom dotarliśmy z promocją Polski do prawie dwukrotnie większej liczby państw niż w pierwszej edycji konkursu.

Zwycięzcy otrzymają jednodniowe vouchery turystyczne do wykorzystania w czterech urokliwych miejscach w Polsce. Są to Lawendowa Osada, Villa Greta, Gospodarstwo Agroturystyczne Ziołowy Dzbanek czy Agroturystyka Malowane Wierchy. W ramach nagrody dostaną także zestawy gadżetów turystycznych. Organizatorzy konkursu postanowili ufundować również nagrodę Grand Prix, którą jest m.in. czterodniowy pobyt w nowoczesnym hotelu oraz tablet.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

 

Grand Prix:

@lenkaautostopowiczka (Rosja) - https://www.instagram.com/p/BxjqJVXl3sC/

 

#CitiesOfPoland:

 1. @st_komarnytsky (Ukraina) - https://www.instagram.com/p/BuzQgoFhPxS/
 2. @crazygame96 (Hiszpania) - https://www.instagram.com/p/BxklnfnAFhG/
 3. @popolskuspots (Hiszpania) - https://www.instagram.com/p/Bv097_7lxrA/

 

Nature of Poland:

 1. @nika.khabelashvili (Gruzja) - https://www.instagram.com/p/Bxjm3BmiYjF/
 2. @lenkaautostopowiczka (Rosja) - https://www.instagram.com/p/BxS6VJQHGc_/
 3. @djampaolo (Włochy) - https://www.instagram.com/p/BxQZmA1FLJ4/

 

Food of Poland:

 1. @thanhbachpham (Wietnam) - https://www.instagram.com/p/Bxk4C9onGpC/
 2. @nesrinascii (Turcja) - https://www.instagram.com/p/Bxt-o6_oy-n/ (czwarte zdjęcie z rolki)
 3. @creativelandia96 (Włochy) - https://www.instagram.com/p/BxrVa9Lifdv/

 

Activities in Poland

 1. @majolinaaa (Bośnia i Hercegowina) - https://www.instagram.com/p/BwppkCYAi80/ (drugie zdjęcie z rolki)
 2. @walter.catta (Włochy) - https://www.instagram.com/p/BxSzE9JgXE-/
 3. @alfonzobo (Hiszpania) - https://www.instagram.com/p/BxhwTFQIOWf/

 

 

 


Aktualności

Polecamy także:

Zwyczaje urlopowe Polaków i prognoza na zimę 2020 - egzotyka
Turcja, Egipt i Tunezja zadomowiły się w czołówce ulubionych kierunków wakacyjnych. Grecja wciąż na pierwszym miejscu, ale przez cały sezon musiała toczyć...

Więcej turystów w Czechach
W trzecim kwartale 2019 roku w obiektach zbiorowego zakwaterowania w Czechach zatrzymało się 4,5 miliona krajowych i 3,3 miliona zagranicznych turystów. Łabska...

Turystyka zmieni ministerstwo
 Zmiany w rządzie dotyczą również turystyki, która zmieni resort. Z ministerstwa sportu i turystyki (które zmieni nazwę na ministerstwo sportu), przejdzie do...

Ponad 3 miliony pasażerów na wrocławskim lotnisku
Na progu sezonu jesienno-zimowego ruch w Porcie Lotniczym Wrocław pozostaje na wysokim poziomie. Można już prognozować, że w tym roku lotnisko ponownie pobije swój...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności