Turystyka rośnie o 4 proc.

2019-09-11

Takie dane znajdują się w najnowszym Światowym Barometrze Turystyki UNWTO opublikowanym przed 23. zgromadzeniem organizacji.

UNWTO2

Dane obejmują okres od stycznia do czerwca tego roku. W tym czasie w podróż udało się 671 mln ludzi, o około 30 mln. więcej niż w pierwszym półroczu ubiegłego roku. Jeśli chodzi o regionalne wzrosty to wszędzie zanotowano zwiększony ruch turystyczny, jednak dynamika tego wzrostu była zróżnicowana. Liderem pod tym względem okazał się Bliski Wschód, gdzie ruch turystyczny był o 8 proc. większy niż w pierwszym półroczu 2018 roku. Na kolejnym miejscu znalazł się region Azji i Pacyfiku ze wzrostem wynoszącym 6 proc. Europa zanotowała wzrost dokładnie taki jak światowa średnia – 4 proc. Poniżej tej średniej znalazła się Afryka z 3 proc. wzrostem oraz obie Ameryki z wynikiem 2 proc.

Wyniki okazały się zgodne z przewidywaniami UNWTO, które zakładały, ze wyniesie on 3-4 proc. Jest to tez kontynuacja wzrostowego trendu, który jest obserwowany od kilku lat. W efekcie ruch turystyczny bije kolejne rekordy.

Szczegółowa analiza danych znajdzie się w najbliższym numerze Rynku Turystycznego.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail