Więcej turystów w Niemczech

2020-01-10

Dobre wyniki turystyki przyjazdowej w okresie od styczni do października potwierdzają prognozę wzrostu na cały rok 2019.

Zamek Neuschwanstein, Zamek, Kristin, Allgäu

W październiku 2019 r. liczba noclegów zagranicznych gości w Niemczech wzrosła o 2,6% w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego i osiągnęła wynik 7,7 miliona.Wartość skumulowana za okres od stycznia do października wyniosła, według danych Federalnego Urzędu Statystycznego, 77,5 mln noclegów(wzrost o 2,3%). Statystyka dotyczy miejsc zakwaterowania z minimum 10 łóżkami.Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (Deutsche Zentrale für Tourismus, DZT) komentuje: „Mimo trudności zewnętrznych jak osłabienie wzrostu gospodarczego w strefie euro, konflikty handlowe i Brexit odnotowaliśmy w październiku wzrosty w turystyce przyjazdowej. Tym samym potwierdzają się nasze prognozy dotyczące bieżącego roku: z uwzględnieniem wszystkich dających się przewidzieć czynników zewnętrznych uważaliśmy dwuprocentowy wzrost za możliwy do zrealizowania.”Rynek polski notuje nadal ponadprzeciętne wyniki. okresie od stycznia do października 2019 r. liczba noclegów gości z Polski w Niemczech wzrosła o 6,1%.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail