Gran Canaria daje przykład, jak wrócić do gry

Program bezpiecznej turystyki, w którym Gran Canaria uczestniczy wraz z rządem Wysp Kanaryjskich, jest realizowany pod patronatem Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO). Ma on być przykładem, jak ponownie ożywić turystykę w czasach pandemii, zapewniając równocześnie bezpieczeństwo i gościom, i mieszkańcom.

rt 2020 06a 13

O tym, że przynajmniej w najbliższym czasie podróże nie będą wyglądały tak jak dawniej, nikogo nie trzeba przekonywać. Nowa rzeczywistość wymaga nowych rozwiązań i nowych procedur. Gran Canaria, wraz z resztą archipelagu Wysp Kanaryjskich, zdecydowała się przywrócić ruch turystyczny na zupełnie nowych zasadach. 

Plan Fortaleza Canarias

Pod tą nazwą kryje się plan przygotowania Wysp Kanaryjskich do przezwyciężenia największego od 100 lat światowego kryzysu. Kryzys zdrowotny oraz gospodarczy mogą prowadzić do dużej niepewności i gospodarczej niestabilności, które będą najsilniej odczuwalne na obszarach oddalonych od centrów i szczególnie wrażliwych na wszelkie zakłócenia równowagi, jakimi są wyspy. W nazwie planu użyto słowa Fortaleza (siła) w podwójnym znaczeniu. Odnosi się ono zarówno do dobrodziejstw, jakie oferuje Gran Canaria, a którymi są m.in. przyroda, klimat, jakość życia, i które tworzą przewagę konkurencyjną archipelagu, jak i do bezpieczeństwa, które trzeba zapewnić zarówno mieszkańcom, jak i gościom. Na Wyspach Kanaryjskich przez cały czas zachorowalność była bardzo niska, a działania lokalnych władz okazały się bardzo skuteczne. Obecne działania mają na celu utrzymanie tej skuteczności. 

Cele planu

Celem Fortaleza Canarias jest uprzedzenie nadchodzących trudności. Trwający kryzys zmienia dotychczasowe reguły i wymaga przygotowania się do nowych wyzwań. Odbywać się to ma przez inwestycje w nowe technologie i środowisko naturalne, przy uwzględnieniu, że prawie połowa miejsc pracy na archipelagu zależy od turystyki, która należy do najbardziej poszkodowanych w wyniku pandemii branż. Plan ma uratować ponad 340 tys. miejsc pracy, by przetrwały one najbliższe burzliwe kilka lat. Należy w tym celu stworzyć nowe możliwości zatrudnienia, ograniczyć zależność od zewnętrznych źródeł energii, choćby poprzez promowanie odnawialnych źródeł energii, poprawić gospodarkę wodną i wzmocnić lokalne rolnictwo i ochronę przyrody. Częścią planu zmniejszenia energochłonności i ochrony środowiska jest unikanie stosowania produktów jednorazowego użytku (wyspy szczególnie muszą ograniczać wytwarzanie odpadów) itp. Plan obejmuje również niwelowanie różnic w dostępie...


Wydanie: 6/2020, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail