Jak głębokie jest załamanie w turystyce

Ponieważ turystyka powoli zaczyna odżywać w coraz większej liczbie krajów, Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) opublikowała nowe dane mierzące wpływ COVID-19 na sektor.

rt 2020 06a 21

Choć organizacja kibicuje powrotowi turystyki na dawne tory, to jednak wciąż przypomina o potrzebie zachowania środków bezpieczeństwa i ochrony. Przypomina także decydentom o potrzebie zobowiązania do wspierania turystyki jako filaru odbudowy gospodarki po kryzysie. 

Początek odradzania?

Po kilku miesiącach bezprecedensowego załamania Światowy Barometr Turystyki UNWTO pokazuje, że sektor turystyki zaczyna na niektórych obszarach odradzać się. Widać to szczególnie w danych z półkuli północnej. Jednocześnie w większości miejsc na świecie obowiązują rozmaite ograniczenia w podróżowaniu, a turystyka pozostaje jednym z najbardziej dotkniętych kryzysem sektorów gospodarki. W tym kontekście UNWTO ponowiło swój apel do rządów i organizacji międzynarodowych o wsparcie turystyki, która może stać się kołem ratunkowym dla wielu milionów ludzi i kręgosłupem dla wielu gospodarek. 

Priorytetem jest ponowne uruchomienie turystyki w odpowiedzialny sposób

UNWTO ponownie wzywa rządy, aby do czasu ponownego uruchomienia turystyki silnie wsparły sektor w celu ochrony miejsc pracy i przedsiębiorstw. Stopniowe...Andrzej Jarczewski

Wydanie: 6/2020, ANALIZA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail