Wakacje inne niż wszystkie

Jeszcze niedawno wyjazd na wakacje pozostawał jedynie w sferze marzeń. Możemy jednak znów planować, dokąd udać się na wypoczynek. Z pewnością będą to wakacje inne niż wszystkie – liczyć się będzie nie tylko komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. W tym aspekcie istotną rolę odegra technologia.

rt 2020 06a 22

Pandemia koronawirusa spowodowała częściowe zamrożenie wielu gałęzi gospodarki, a sytuacja najbardziej dotknęła branżę turystyczną, która niemal całkowicie zatrzymała się na kilka tygodni. Świadczą o tym m.in. najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego. Według nich w kwietniu 2020 r. liczba turystów korzystających z noclegów w Polsce (w obiektach posiadających 10 lub więcej miejsc), była aż o 97,5 proc. niższa niż w tym samym miesiącu w 2019 r. Jeszcze niedawno pesymizm związany z pandemią i wynikającymi z niej ograniczeniami wskazywał, że wakacyjne plany trzeba będzie odłożyć na bliżej nieokreśloną przyszłość. Tymczasem w ostatnich dniach – zarówno w Polsce, jak i w ca wracać do życia. To efekt znoszenia przez władze poszczególnych krajów restrykcji w wybranych aspektach. W Polsce od 4 maja otwarte zostały hotele (z zachowaniem określonych ograniczeń), od 1 czerwca połączenia krajowe wznowiły Polskie Linie Lotnicze, a coraz głośniej mówi się o otwarciu granic w całej Unii Europejskiej. – Na wakacje pojedziemy, natomiast z pewnością będą one inne od tych, które znaliśmy do tej pory. Branża turystyczna czeka z niecierpliwością na kolejne decyzje rządów znoszące obostrzenia, otwierające granice i wprowadzające...Opr. Andrzej Jarczewski

Wydanie: 6/2020, e-TURYSTYKA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail