Oczekujemy od państwa prostych spraw, które pozwolą uratować cały sektor

Dobrym rozwiązaniem jest częściowe umorzenie podatku od nieruchomości, częściowa redukcja kosztów energii, częściowa redukcja składek ZUS w okresie realnego spadku obrotów, udrożnienie instrumentów finansowych – mówi Elżbieta Lendo, prezes HPH i Lendo Hotels Group.

rt 2020 08a 28

Jak wygląda obecnie sytuacja, jeśli chodzi o obłożenie w państwa obiektach?

 Obecny czas cechuje duża niepewność. Z jednej strony mamy dość duże obłożenie w obiektach wypoczynkowych związane z trwającym sezonem wakacyjnym i urlopowym, z drugiej jednak są istotne obawy o to, co przyniesie jesień i zima, a tutaj niestety trudno o pozytywy. Dla hotelarzy, tak jak dla innych przedsiębiorców, kluczowe znaczenie ma względna stabilizacja w całym sektorze gospodarczym, ale i porządek związany z kulturą legislacyjną i prawną. Brak jednoznacznych informacji dotyczących planowanych działań na jesieni jest dla naszego sektora paraliżujący. Nie wiemy właściwie nic na temat września i kolejnych miesięcy. Rodzi się wiele pytań. Czy wytyczne dotyczące konferencji i eventów będą liberalizowane, czy – co bardziej pewne – zaostrzane? To samo w sprawach związanych z imprezami okolicznościowymi. Znaczna część branży uzupełnia swoje portfolio zamówień takimi właśnie usługami, zwłaszcza poza wysokim sezonem. Bardzo ważna jest również dla nas informacja dotycząca roku szkolnego. Jeśli rok szkolny nie ruszy zgodnie z planami, to w branży opartej na pracy kobiet pojawią się kolejne fluktuacje. Z drugiej strony brak rozpoczęcia roku szkolnego paradoksalnie zwiększa szansę przedłużenia sezonu ze względu na wykorzystanie bonów turystycznych 500+. Żyjemy w czasie pełnym paradoksów, szans i zagrożeń. 

Czy widać jakieś znaczące różnice zależnie od lokalizacji?

Te różnice są wręcz kolosalne. Obiekty zlokalizowane...


Wydanie: 8/2020, WYWIAD
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail