Jesień w muzeum oznacza nowości

Koniec wakacji dotychczas był dla rozmaitych placówek edukacyjnych czy muzealnych okresem, w którym wprowadzano nowe programy, czasem zmieniano ekspozycje. Postanowiliśmy zajrzeć do kilku takich placówek, by sprawdzić, co przygotowały w tym nietypowym roku.

rt 2020 09a 19

Muzeum Polskiej Wódki – od warsztatów
po zwiedzanie
Muzeum Polskiej Wódki
Fundacja Polska Wódka
Centrum Praskie Koneser
pl. Konesera 1, 03-736 Warszawa
tel. +48 (22) 419 31 50
recepcja@pvm.pl

W sezonie jesienno-zimowym w Muzeum Polskiej Wódki na szczególną uwagę zasługuje oferta warsztatowa. Jest to świetna propozycja na spędzenie czasu wśród przyjaciół, integrację pracowników czy nietuzinkowy punkt programu na mapie turystycznej Warszawy dla grup zorganizowanych. „Polska wódka w domowych nalewkach” jest stosunkowo nową dostępną atrakcją. Podczas warsztatu goście dowiadują się m.in., jak przygotować najlepszą domową nalewkę, co może być jej składnikiem, jaką polską wódkę i w jaki sposób wykorzystać do produkcji domowych infuzji. Uczestnicy, poza wrażeniami z degustacji, zabierają do domu wyjątkowe przepisy. Kurs sporządzania koktajli, czyli „Koktajle z polską wódką”, jest natomiast modułem szkoleniowym, podczas którego goście poznają tajniki przygotowania wyjątkowych drinków z niebanalnych i często zaskakujących, choć znanych wszystkim składników. Uczestnicy warsztatów pod okiem specjalistów przygotują też koktajle z polskiej wódki sami. W ofercie Muzeum Polskiej Wódki nie zabraknie również opcji zwiedzania, obejmującego pięć nowoczesnych interaktywnych galerii, kino oraz Bar Akademii Wódki, w którym na zakończenie oprowadzania można spróbować polskich wódek. W budynku Rektyfikacji Warszawskiej, części dawnych zakładów Koneser, wciąż czuć ducha historii. Podczas wycieczki przewodnicy opowiedzą historię, jakiej zwiedzający do tej pory nie znali, a barmani wskażą na zaskakujące różnice wynikające z tajników produkcji polskiej wódki.

Oferta warsztatów oraz zwiedzania przeznaczona jest dla osób pełnoletnich i dostępna w dni oraz w godzinach opublikowanych na stronie https://muzeumpolskiejwodki. pl/zaplanuj-wizyte/, gdzie można dokonać zakupu biletów według dostępności miejsc. Muzeum realizuje również oprowadzania i warsztaty dla grup zorganizowanych. Biura podróży mogą kontaktować się bezpośrednio z recepcją, aby dowiedzieć się więcej na temat zasad i możliwości zorganizowania atrakcji. Zwiedzanie oraz warsztaty standardowo odbywają się w języku polskim oraz angielskim. W ofercie są dostępne również inne języki: francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski czy włoski, jednak taka opcja wymaga skontaktowania się z muzeum na minimum pięć dni wcześniej i potwierdzenia, czy w wybranym terminie będzie to możliwe.

Ze względu na...Opr. Andrzej Jarczewski

Wydanie: 9/2020, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail