Koleje Dużych Prędkości i ich wpływ na przyszłość turystyki

2021-06-03

W dniu 8 czerwca 2021 roku w Krakowie odbędzie się Polsko-Chorwacka Konferencja „Budowa Kolei Dużych Prędkości wsparciem dla rozwoju ruchu turystycznego między Bałtykiem i Adriatykiem”.
Spotkanie odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Badawczym Politechniki Krakowskiej, przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie, z początkiem o godz. 10:00.
 
W ostatnich latach rządy Chorwacji i Polski podejmowały znaczne wysiłki w zakresie modernizacji i rozbudowy kolei oraz rozwoju transportu kolejowego. Starania te bazowały nie tylko na klasycznych rozwiązaniach technologicznych, ale również zmierzały w kierunku budowy Kolei Dużych Prędkości (KDP).
 
Jaki wpływ na rozwój turystyki będą miały Koleje Dużych Prędkości? O tych i innych problemach oraz planach porozmawiają liczni eksperci w trakcie konferencji. 

Do udziału zaproszono przedstawicieli ministerstw obu państw, organizacji i izb z branży turystycznej i kolejowej oraz instytutów i uczelni zajmujących się tą tematyką. Oprócz referatów wprowadzających w zagadnienia konferencji, przewidywane są również panele dyskusyjne.
 
Konferencję objęli patronatem p. Oleg Butković, Minister Morza, Transportu i Infrastruktury Republiki Chorwacji oraz p. Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury Rzeczpospolitej Polskiej. Swój udział potwierdzili również m.in. Ambasador Republiki Chorwacji w Polsce, p. Tomislav Vidošević, Sekretarze Stanu odpowiedzialni za turystykę, p. Andrzej Gut-Mostowy oraz p. Tonči Glavina oraz wielu znamienitych gości: prezes ECTAA i PIT, p. Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, p. Rafał Szlachta.
 
- Bardzo ważne jest dla mnie, jako organizatora konferencji, że udało się zgromadzić w jednym miejscu zarówno ekspertów z dziedziny transportu, jaki i turystyki. Ekologia i zwrot w stronę supernowoczesnych środków transportu wydają się być naszą przyszłością. Nasza konferencja wpisuje się idealnie w założenia ogłoszonego przez Komisję Europejską roku 2021 jako Europejskiego Roku Kolei - powiedział Konsul Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie, Paweł Włodarczyk.
 
Konferencja organizowana jest przez Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie, przy współpracy z Politechniką Krakowską, Wyższą Szkołą Bankową w Chorzowie i Akademią Wychowania Fizycznego w Krakowie. Jednym z partnerów jest również Przedstawicielstwo Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.
 
- Zrównoważony rozwój turystyki jest z punktu widzenia Chorwacji ogromnie ważny. Dlatego też, rozmowy o udziale Kolei Dużych Prędkości, z tego punktu widzenia, są innowacyjne. Bardzo się cieszę, że Chorwacka Wspólnota Turystyczna jest partnerem tego wydarzenia,-  powiedziała Dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, Agnieszka Puszczewicz.

Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail