Technologie wykorzystujące AI w kontroli lotniskowej

Lotniska stają przed nowymi wyzwaniami – kryzysem w sektorze zdrowia publicznego i nowymi przepisami dotyczącymi swobody przemieszczania się w strefie Schengen.

k4ht 314550 249311

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i przepisami obowiązującymi na całym świecie zaawansowane technologicznie rozwiązania firmy Thales wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, czy biometrię, oferują portom lotniczym, liniom samolotowym i funkcjonariuszom straży granicznej możliwości zwiększenia wydajności operacyjnej, ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pasażerów oraz poprawy jakości podróżowania. W ramach odprawy dla każdego pasażera tworzony jest tymczasowy token cyfrowy, który można wygenerować z dowolnego miejsca na długo przed przybyciem na lotnisko. Token używany jest do uwierzytelnienia osoby w mniej niż sekundę, z maską lub bez, w różnych punktach na lotnisku (odprawa, zdanie bagażu, ochrona, kontrola paszportowa i wejście na pokład). Rozwiązanie skraca kontrolę paszportową i czas wejścia na pokład średnio o 30 proc., zmniejszając zatłoczenie oraz poprawiając bezpieczeństwo na lotnisku i komfort pasażerów. 

Bezpieczna...Opr. Andrzej Jarczewski

Wydanie: 8/2021, e-TURYSTYKA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail