badania rynku

Profil turysty odwiedzającego Polskę według Kiwi.com

2021-10-07

Z analizy wyszukiwarki lotów Kiwi.com wynika, że najpopularniejszym wśród turystów miesiącem na podróż do Polski jest sierpień i wrzesień. Niemal 45 proc. turystów przybyłych do Polski była w przedziale wiekowym 25-39 lat – a ponad 60 proc. stanowili mężczyźni.

 kiwi

Przed wybuchem pandemii atrakcyjność Polski pod względem turystycznym rosła w siłę. Wydawnictwo kultowych przewodników „Lonely Planet” przyznało Polsce nagrodę w kategorii jednej z najlepszych destynacji turystycznych. Polska zajęła również 3 miejsce w rankingu użytkowników booking.com w kategorii najbardziej gościnne państwa świata. Kiwi.com przyjrzało się, które narodowości odwiedzały nas najczęściej w 2019 oraz w roku bieżącym. Byli to obywatele:

2019

2021

Stanów Zjednoczonych

Wielkiej Brytanii

Wielkiej Brytanii

Francji

Niemiec

Niemiec

Francji

Gruzji

Hiszpanii

Rosji

 

Najpopularniejsze porty lotnicze

Zdziwienia nie powinien budzić fakt, że przybywający do Polski goście najczęściej lądowali w Warszawie, Krakowie oraz Gdańsku. Popularność destynacji, zdeterminowana atrakcyjnością poszczególnego regionu i województwa oraz bliskością i szybkim dostępem do miejsc najchętniej odwiedzanych, od lat pozostaje bez zmian. Poza podium znalazły się również Wrocław i Katowice.

Średni wiek turystów

Turyści wybierający Polskę za swój cel to głównie osoby w wieku 25-39 lat. Wedle analizy Kiwi.com zarówno w 2019 jak i w 2021 roku stanowiły one około 45 proc. wszystkich przyjezdnych. Tuż za nimi uplasowali się przedstawiciele grupy wiekowej 40-60 na poziomie około 33 proc..

Co ciekawe, większość z nich zarówno w 2019 jak i w 2021 to mężczyźni! W 2019 roku stanowili oni niemal 59 proc. przybyłych, a w 2021 niemal 61 proc..

Średni czas pobytu w Polsce

Przybywający do Polski turyści średnio spędzają kilka dni. W 2019 roku były to dokładnie nieco ponad 3 dni, z kolei w roku bieżącym ten czas jest o 1 dzień krótszy. 

Kiwi.com wskazuje, że najpopularniejszym miesiącem na podróż do Polski w tym roku jest zdecydowanie wrzesień, z kolei w 2019 na równi z wrześniem turyści równie chętnie odwiedzali nas w sierpniu.

Kiwi.com to jedna z wiodących firm w branży turystycznej z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1000 osób na całym świecie

  • Innowacyjny algorytm Virtual Interlining Kiwi.com umożliwia użytkownikom łączenie lotów w ramach tradycyjnych oraz tanich linii lotniczych w jeden plan podróży
  • Kiwi.com przeprowadza 20 miliardów kontroli cen dziennie w 95% globalnych zasobach treści dotyczących lotów, umożliwiając klientom wyszukiwanie najlepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie mogą zobaczyć
  • Każdego dnia w witrynie Kiwi.com przeprowadzanych jest 50 milionów wyszukiwań, a dziennie sprzedawanych jest ponad 25 000 miejsc.

 

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail