Rowerem przez Mazowsze

Choć nie jest to znakiem firmowym, to jednak turystyka aktywna jest mocnym punktem oferty turystycznej Mazowsza. Szczególnie godna polecenia i stosunkowo łatwa do organizacji imprez jest turystyka rowerowa.

k10rt 391757 551637

Mazowsze, jak przystało na największe województwo, ma bogatą ofertę turystyczną. Są tu zabytki, muzea, malownicze rzeki, parki krajobrazowe czy wreszcie Kampinoski Park Narodowy. Bez względu na to, które atrakcje są najciekawsze dla turysty, każdą z nich można poznawać z siodełka rowerowego. Sieć szlaków rowerowych obejmuje zarówno tereny wiejskie czy leśne, jak i miasta, w których ścieżki rowerowe są coraz lepiej rozbudowane. Szlaki prowadzą do największych atrakcji regionu oraz w najciekawsze zakątki. Niektóre lokalne szlaki zostały wyznaczone przez rozmaite kluby i stowarzyszenia miłośników turystyki rowerowej. W efekcie można tu dopasować ofertę naprawdę dla każdego. Niektóre miejsca skupiają wiele różnego rodzaju atrakcji. Najlepszym tego przykładem jest Kampinoski Park Narodowy i jego najbliższe otoczenie. Mamy tu dziką przyrodę, liczne miejsca związane z walkami, jakie toczyły się w tych lasach podczas drugiej wojny światowej, wreszcie zabytki, z których największym jest Twierdza Modlin, po której można poruszać się na rowerze. Nawet na terenie Warszawy można pojeździć na rowerze w malowniczym otoczeniu, np. korzystając ze szlaków w Lesie Kabackim. W bezpośrednim sąsiedztwie stolicy, poza będącą samodzielnym produktem turystycznym APuszczą Kampinoską, doskonałym miejscem na krótki wypad jest Mazowiecki Park Krajobrazowy. Okolice Otwocka, gdzie jest zlokalizowany, słyną ze swoich walorów wypoczynkowych, a...ZBIGNIEW ADAMÓW-BIELKOWICZ

Wydanie: 10/2021, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail