O połowę lepiej w Słowenii

Ubiegły rok okazał się dla turystyki tego małego, ale bogatego w atrakcje kraju znacznie lepszy niż 2020. Choć nadal do wyników sprzed pandemii było daleko, to dało się odnotować ożywienie, które, miejmy nadzieję, zwiastuje powrót ruchu turystycznego do normy.

r202204rt 471715 359355

Słowenia długo pozostawała w cieniu innych krajów regionu. Jednak od kiedy zaczęła konsekwentnie budować swoją pozycję turystyczną, jej znaczenie na rynku podróży zaczęło systematycznie rosnąć. Jak wszędzie pandemia w brutalny sposób załamała rynek usług turystycznych. W efekcie rok 2020 oznaczał dramatyczny spadek wyników sektora. Na szczęście ubiegły rok był znacznie lepszy. Jak wynika z oficjalnych danych, w 2021 r. do Słowenii przyjechało o 50 proc. więcej turystów zagranicznych niż w 2020 r. 

SŁABY POCZĄTEK, DOBRY FINISZ

Pierwsza połowa roku z powodu ograniczeń związanych z COVID-19 charakteryzowała się bardzo małym ruchem turystycznym. Na szczęście w drugiej połowie nastąpiło gwałtowne ożywienie – aż 85 proc. noclegów wykupionych w Słowenii przypadało właśnie tę drugą połowę. Było to oczywiście związane z łagodzeniem obostrzeń covidovych. W sumie w...ZBIGNIEW ADAMÓW-BIELKOWICZ

Wydanie: 4/2022, ANALIZA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail