Nasza droga Polska

Porównywarka ubezpieczeń Rankomat.pl zebrała dane dotyczące cen wypoczynku w Polsce i wybranych miejscach za granicą. Z porównania wynika, że ceny noclegów i części usług i produktów w Polsce są wyższe niż w popularnych kurortach turystycznych za granicą.

r202207rt 244636 281753

Siedem noclegów ze śniadaniem w trzygwiazdkowym hotelu w Turcji kosztuje 1481 zł – to ponad połowę taniej niż w Mrągowie czy Ustce. Mniej niż turyści wypoczywający w kraju za tygodniowe wakacje zapłacą podróżujący do Grecji, Włoch czy Chorwacji. Tygodniowy pobyt w hiszpańskim hotelu kosztuje nieco ponad 3 tys. zł, czyli tyle samo co w Ustce, Mrągowie czy Szczyrku. Nieco taniej jest w kwaterach prywatnych, ale pokój w pensjonacie lub u osoby prywatnej w Polsce jest i tak droższy niż tego typu nocleg za granicą. Znacznie więcej zapłaci się także za wyżywienie, a nawet dojazd na miejsce. Eksperci z Rankomat.pl przeanalizowali ceny siedmiodniowego pobytu (w terminie 11-18 lipca) dla dwóch osób w hotelach trzygwiazdkowych ze śniadaniem i kwaterach prywatnych, sprawdzili również, co można kupić za 100 zł w Polsce i w najczęściej wybieranych przez polskich turystów zagranicznych kurortach w Chorwacji, Grecji, Włoszech, Hiszpanii i Turcji. 

HOTELE NAJDROŻSZE NA MAZURACH

Spośród miast najczęściej wybieranych przez rodzimych urlopowiczów najwięcej za tygodniowe zakwaterowanie wezmą w Mrągowie. Koszt siedmiu noclegów (w tym wliczone w cenę śniadanie) dla dwóch osób w trzygwiazdkowym hotelu wynosi 3323 zł. Tuż za Mazurami plasuje się Karpacz. Tydzień zakwaterowania w trzech gwiazdkach to wydatek rzędu 3205 zł. Podium zamyka Szczyrk z kosztem 3154 zł. Niewiele tańsza jest Ustka – siedem noclegów kosztuje 3133 zł, a w Zakopanem i Solinie w tym roku można znaleźć tydzień za mniej niż 3 tys. zł. Tańszą...OPR. ANDRZEJ JARCZEWSKI

Wydanie: 7/2022, ANALIZA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail