Podróże klientów Kiwi.com w Wedle 2022

Wedle danych wyszukiwarki Kiwi.com pasażerowie z Polski w tym roku odwiedzili 157 krajów. Koszt najtańszego biletu, na trasie Warszawa – Oslo, wyniósł 1 zł.

rt 2022 12e 30

Kiwi.com to firma technologiczna i wyszukiwarka tanich lotów i podróży o czeskich korzeniach, która działa globalnie. Firma jest bardzo aktywna w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a Polska jest zdecydowanie jednym z jej kluczowych rynków. Kiwi.com przygotowała kompleksowe podsumowanie podróży w 2022 r. Bez wątpienia 2022 jest rokiem historycznym dla całej branży turystycznej i odznaczył się, jako powrót do normalności po pandemii COVID-19. Zaobserwowano nie tylko wzmożone zainteresowanie podróżowaniem, ale także wzrost popytu, wynikający z chęci rekompensaty utraconych w trakcie lockdownów wyjazdów urlopowych (tzw. revenge holidays). Liczba rezerwacji dokonanych w 2022 r. w skali światowej przekroczyła wielkości sprzed pandemii (w 2019 r.) o 53 proc., z kolei liczba pasażerów, którzy dokonali rezerwacji na Kiwi.com w ciągu roku (do 1 grudnia 2022 r.), wyniosła łącznie 9,2 mln – to wzrost o 135 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym i o 244 proc. w porównaniu z rokiem 2020.

Zrzut ekranu 2023 01 17 o 14.45.44

JAK PODRÓŻOWALI POLACY

 Kiwi.com na bieżąco obserwuje i bada podróżnicze zwyczaje Polaków i wakacyjne trendy. Jak podróżowaliśmy w tym roku i...OPR. ANDRZEJ JARCZEWSKI

Wydanie: 12/2022, RAPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail