Rynek Turystyczny

Najnowszy numer Rynku Turystycznego

2023-04-28

Ukazał się najnowszy numer Rynku Turystycznego. W magazynie znajdą państwo między innymi:

 Okadka 04

 

 

 

 

 

 

 

Wywiad

Jestem dziś dumna z tego, że jako Tunezyjka na polskim rynku, mimo różnych przeciwności, od 1989 r. nadal na nim jestem. Większość touroperatorów z tamtego okresu wycofała się lub uległa restrukturyzacji. Ja natomiast miałam stabilny fundament, budowałam firmę ostrożnie i systematycznie – mówi Leila Ben Arfi.

 

Rozszerzona odpowiedzialność względem podróżnego – case study

18 marca 2021 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał wyrok C-578/19, którego przedmiotem jest określenie zakresu odpowiedzialności organizatorów turystyki wobec podróżnego, jeżeli niezgodność jest związana z działalnością innych usługodawców – podwykonawców organizatora turystyki. Co z tego wynika dla touroperatorów pisze Hubert Sarżyński Radca prawny, junior Partner - Kancelaria prawna BSO Prawo & Podatki

 

Podatki turystyczne w Europie

Systemy i stawki naliczania podatków turystycznych, w Europie są różne. Niekiedy różnice spotykamy nie tylko, co oczywiste pomiędzy poszczególnymi krajami, ale również pomiędzy regionami w tym samym kraju. Przegląd wysokości takich właśnie opłat przygotowali analitycy Grupy Interhome.

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail