Intensywne lato w liniach Emirates

Emirates, największe na świecie międzynarodowe linie lotnicze, odnotowują jedne ze swoich najbardziej intensywnych wakacji w historii, przewożąc ponad 14 mln pasażerów ze średnim obłożeniem przekraczającym 80 proc. w całej globalnej siatce połączeń w okresie od czerwca do sierpnia.

rt 2023 08 145198 212672

Analizując nadchodzące miesiące, trendy rezerwacyjne linii Emirates pokazują niesłabnące zapotrzebowanie na podróże międzynarodowe w całej siatce połączeń. Dubaj pozostał popularnym kierunkiem wśród podróżnych nawet w okresie letnich miesięcy. Blisko 2 mln pasażerów podróżowały do Dubaju, aby cieszyć się całorocznymi atrakcjami i wydarzeniami. Najwięcej osób w tym okresie przylatywało do Dubaju z następujących rynków: Wielka Brytania, Indie, Niemcy, Pakistan, Arabia Saudyjska, Chiny, Egipt i Kuwejt. Ponad 35 proc. odwiedzających Dubaj podróżujących liniami Emirates stanowiły rodziny, które spędzały w mieście średnio ponad dwa tygodnie, aby poznać jego niesamowite zabytki i atrakcje. W nadchodzącym sezonie zimowym linie lotnicze spodziewają się kolejnego wzrostu popytu na podróże do Dubaju, ponieważ miasto prowadzi bogaty kalendarz globalnych konferencji, światowej klasy wydarzeń sportowych i nie tylko. Miasto powitało już ponad 8,5 mln międzynarodowych gości w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2023 r., odnotowując ponad milion więcej odwiedzających niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Od czerwca do sierpnia linie Emirates obsłużyły prawie 50 tys. lotów do i z 140 miast, przewożąc ponad 14 mln pasażerów. Dzięki swoim 157 partnerom lotniczym i kolejowym Emirates oferują podróżnym wygodny i rozszerzony dostęp do ponad 800 miast w 100 krajach.


Wydanie: 8/2023, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail