Rekordowy lipiec w obiektach PHH

Tegoroczny lipiec w hotelach i obiektach PHH jest rekordowy w stosunku do zeszłego roku. Spółka Polski Holding Hotelowy podsumowała wyniki za pierwszy wakacyjny miesiąc.

rt 2023 08 604444 830121

W tym roku obiekty PHH zarówno wypoczynkowe, jak i biznesowe zlokalizowane w obrębie portów lotniczych osiągnęły obłożenie na poziomie 87 proc., przekraczając tym samym zeszłoroczny rekordowy wynik. Nastąpił również wzrost ceny średniej z 400 zł w 2022 r. do 439 zł w 2023 r., co miało wpływ na wzrost przychodów całkowitych o 14 proc. – Biorąc pod uwagę ogólną sytuację rynkową, przyjęliśmy strategię maksymalizacji ceny średniej, osiągając 10-procentowy wzrost w porównaniu z 2022 r. Optymalizacja ADR przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego obłożenia wpłynęła na wzrost wskaźnika RevPar o 11 proc. Przychód całkowity na każdy dostępny pokój (TRevPar) wzrósł o 14 proc.– mówi Mariusz Kowacki, revenue manager w Polskim Holdingu Hotelowym. – Przyjęta strategia sprzedażowa przełożyła się na wzrost przychodów całkowitych w lipcu 2023 r. o 3 mln zł vs. 2022 r., ustanawiając tym samym nowy rekord w porównaniu z ubiegłym rokiem – dodaje. Turyści jak co roku dopisują i wybierają polskie kurorty na wypoczynek. Przekłada się to również na wyższe wyniki finansowe dla obiektów wypoczynkowych spółki PHH, takich jak Golden Tulip Gdańsk i Międzyzdroje czy Best Western Hotel Jurata. W nadmorskich miejscowościach dominują goście z Polski i Niemiec, sukcesywne zaś zwiększenie połączeń lotniczych wzmaga również ruch pasażerski w hotelach przylotniskowych: Courtyard, Renaissance oraz Hampton by Hilton w Warszawie czy Moxy Katowice i Moxy Poznań.


Wydanie: 8/2023, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail