Węgry wciąż do odkrycia

Polecać Węgier Polakom szczególnie nie trzeba. Ten kraj od dawna cieszył się i wciąż cieszy dużym powodzeniem. Zwłaszcza że poza typowo wakacyjną ofertą znajdziemy tam wiele powodów, by odwiedzić go w innych porach roku – zarówno na dłużej, jak i na krótki wypad.

rt 2023 08 466427 118988Polecać nie trzeba i zapewne każdy szanujący się turysta wymieni listę węgierskich atrakcji. Kraj ten jest znany ze swoich pięknych krajobrazów, zabytkowych miast, kultury i bogatego dziedzictwa historycznego. Warto jednak pochylić się nieco bardziej nad jego atrakcjami turystycznymi, bo w praktyce wiele z nich jest nieznanych turystom i wciąż niezagospodarowanych. Węgry oferują wiele nieoczywistych miejsc i atrakcji. Nawet w niezmiennie popularnych miastach, jak Budapeszt, można znaleźć wiele nowych, niezwykłych miejsc czy motywów zwiedzania.

BUDAPESZT – NIE TYLKO PARLAMENT

 Mówiąc „Budapeszt”, wiele osób ma przed oczami widok ze wzgórza Gellerta i charakterystyczną bryłę gmachu parlamentu. Jednak warto zejść nieco z utartych szlaków i poszukać miejsc mniej oczywistych. Budapeszt to zagłębie muzealno-kulturalne. Na turystów czekają zarówno duże, znane placówki jak i małe, czasem wręcz niszowe muzea oraz sale koncertowe czy kluby muzyczne. Ciekawe zarówno pod względem wyjątkowej architektury, jak i zbiorów jest Muzeum Etnograficzne. Zlokalizowany na placu Ötvenhatosok budynek ma niebanalną bryłę, wyrastającą z zieleni i częściowo zielenią pokrytą. Warto odwiedzić to miejsce choćby po to, by skorzystać z tego parku częściowo położonego na samym budynku. Również ekspozycja (zarówno stała wystawa, jak i regularnie organizowane ekspozycje czasowe) może zainteresować nie tylko pasjonatów folkloru.

rt 2023 08 339544 650883

Zbiory pochodzą z ogromnego obszaru, jaki kiedyś należał do Węgier i był – a często nadal jest – przez Węgrów zamieszkiwany. Obejmują więc część terenów Słowacji, Rumunii czy Serbii. Nieoczywistym dla Polaków celem podróży do Budapesztu są również zakupy. Wprawdzie starsi turyści mogą pamiętać, że na Węgry jeździło się po zakupy, ale wynikało to z różnic w zaopatrzeniu między państwami RWPG i miało...ANDRZEJ JARCZEWSKI

Wydanie: 8/2023, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail