Jak wyglądają podróże służbowe

Podróże służbowe funkcjonują wciąż w cieniu pandemii, a wśród menedżerów do spraw podróży widać nowe czynniki, które wpływają na podejmowane przez nich decyzje.

rt 2023 08 92106 505921

Cvent, czołowy w branży dostawca technologii dla spotkań, wydarzeń i hotelarstwa, opublikował najnowszą odsłonę raportu „Cvent Travel Managers Report: Europe Edition”, który zapewnia hotelom, obiektom i miejscom docelowym dogłębny wgląd w trendy i działania związane z pozyskiwaniem podróży służbowych. Trzy lata temu firmy i ich dostawcy nie byli pewni, kiedy – i czy – nastąpi powrót do podróży służbowych. Obecnie nastroje wśród menedżerów ds. podróży służbowych są pozytywne. Liczba podróży stale rośnie, powracają podróże osobiste, a podróże służbowe są przygotowane na dogonienie swoich odpowiedników: wypoczynku i MICE.

Pomimo tego dobrego samopoczucia segment nie wrócił jeszcze do normalnego funkcjonowania i zdaniem autorów raportu być może nigdy nie wróci. Trudności gospodarcze, utrzymująca się wysoka globalna inflacja, zmiany klimatyczne i inne czynniki zmieniły priorytety i stawiają nowe wyzwania w zakresie pozyskiwania podróży służbowych i procesów zapytań ofertowych w całej Europie. Wielu decydentów zajmujących się podróżami służbowymi pokonuje ograniczenia, wykazując się kreatywnością i prowadząc trudne negocjacje w celu uzyskania najlepszych stawek. Co więcej, możliwości technologiczne mają największy wpływ na menedżerów ds. podróży przy podejmowaniu decyzji o przesłaniu wniosku i zapytań ofertowych. 

rt 2023 08 282605 882331

Z COVIDEM W TLE

Świat ma już za sobą pandemię, ale teraz stoi w obliczu jej skutków gospodarczych Takich jak choćby globalna inflacja. Nie powinno więc dziwić, że pomimo zakończenia pandemii większość (58 proc.) menedżerów zajmujących się podróżami służbowymi w całej Europie twierdzi, że pandemia COVID-19 w dalszym ciągu wpływa na ich program podróży służbowych. Z raportu wynika, że znaczna większość respondentów (80 proc.) pozytywnie ocenia stan działalności...ANDRZEJ JARCZEWSKI.

Wydanie: 8/2023, RAPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail