Analiza eSky.pl: loty low-costami nie takie tanie

Cena zawsze jest kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji dotyczącej zakupu biletu lotniczego. Od czasu wejścia na rynek przewoźników niskokosztowych odbywa się wyścig, kto zaoferuje tańsze bilety. Do tego wyścigu w pewnym stopniu włączyły się również linie regularne. Jak wygląda relacja cen w tych dwóch grupach przewoźników, sprawdził portal eSky.pl.

rt 2023 08 54462 403295

Ceny biletów lotniczych wzrosły i już zdążyły wrócić do poziomu z 2019 r. sprzed obniżek covidowych. Mimo tego zjawiska oraz inflacji Polacy nie przestali podróżować, ale bardziej uwrażliwili się na punkcie cen, co naturalnie zwiększyło zainteresowanie tanimi przewoźnikami. Analiza platformy do rezerwacji podróży eSky.pl pokazuje jednak, że takie podejście bywa błędne – na tej samej trasie łatwo jest znaleźć dużo tańsze połączenia z regularnymi liniami. Czym różnią się podróże tanimi i regularnymi liniami lotniczymi? W low-costach cena biletu zawiera tylko mały przedmiot osobisty, np. torebkę czy mały plecak. Walizkę kabinową lub inny bagaż podręczny możemy mieć jedynie przy wykupieniu pierwszeństwa wejścia na pokład, podczas gdy zdecydowana większość regularnych przewoźników wlicza to w cenę biletu.

– W przypadku tanich linii jest to de facto opłata za bagaż, lecz zaprezentowana w ładnej etykiecie. Co więcej, gros tych ostatnich lata na małe lotniska, które nieraz są daleko położone...OPR. ANDRZEJ JARCZEWSKI

Wydanie: 8/2023, TRANSPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail