KLM testuje samoloty elektryczne

Jak wiele innych branż transportowych lotnictwo poszukuje sposobów zminimalizowania emisji dwutlenku węgla. W dłuższej perspektywie tylko znalezienie takich rozwiązań umożliwi podtrzymanie jego masowości.

rt 2023 08 167280 379690

W związku z potrzebą zmiany sposobów podróżowania trwają poszukiwania nowych źródeł energii dla samolotów przyszłości. W tej chwili pomimo prac na wielu polach (np. nad silnikami wodorowymi) najbardziej perspektywiczne i najbliższe wprowadzenia do codziennej praktyki wydają się samoloty z napędem elektrycznym. Na razie są to oczywiście małe jednostki, jednak opuściły już biura projektowe i latają, dostarczając twórcom tej technologii wielu cennych doświadczeń. Choć dziś to wciąż wydaje się jedynie ciekawostką, warto pamiętać, że pierwsze samoloty również były uważane przez wielu ludzi za ekstrawagancki wynalazek, który nie będzie miał praktycznego znaczenia. 

rt 2023 08 166382 104330

ELEKTRYCZNE LOTY SZKOLENIOWE

Linie Lotnicze KLM wspólnie ze stowarzyszeniem branżowym Electric Flying Connection (EFC) zorganizowały 18 lotów szkoleniowych z wykorzystaniem Pipistrel Velis Electro, który jest pierwszym i jedynym certyfikowanym samolotem elektrycznym na świecie. W ciągu dwóch dni osiemnastu gości zaproszonych przez KLM odbyło próbne lekcje pilotażu wspomnianym samolotem z napędem elektrycznym, pod okiem instruktorów z E-Flight Academy. Za sprawą projektu, w którym zrealizowano rejsy między lotniskami Lelystad a Schiphol-Oost, jego uczestnicy mieli wyjątkową okazję doświadczenia podróży przyszłości, a KLM zyskał unikatowy wgląd w cały system logistyki lotów...



OPR. ANDRZEJ JARCZEWSKI

Wydanie: 8/2023, e-TURYSTYKA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail