Masz działkę? Możesz mieć resort

Nowoczesne technologie budowlane pozwalają na postawienie obiektów resortowych w miejscach, które dotychczas były wyłączone z możliwości zabudowy. Co więcej, technologie modułowe pozwalają stworzyć resort w formule rozproszonego hotelarstwa nawet w trzy miesiące.

rt 2023 08 627866 679138

Czy to może być przyczynek do zmian przyzwyczajeń w formach wypoczynku Polaków? A może jest odpowiedzią na już sygnalizowane potrzeby spędzania czasu wolnego z dala od turystycznego zgiełku? Władysławowo w czasie zimowych ferii może wydawać się kierunkiem abstrakcyjnym, ale analizując wyniki raportów portalu nocowanie.pl, w ciągu ostatnich 10 lat można zauważyć, że cieszący się niezmienną popularnością letni kurort pozostaje w pierwszej dziesiątce najchętniej wybieranych miejsc wypoczynku w styczniu i lutym. To najlepszy dowód, że znaczna część ruchu turystycznego podąża w odwrotnym kierunku, niż mieszczą się najbardziej oblegane przez miłośników sportów zimowych miasta na południu Polski. Z pewnością olbrzymie resorty, podobne do powstającego w Pobierowie hotelu z 1,4 tys. pokojami, w którym równocześnie będzie mogło przebywać nawet 3 tys. gości, wciąż pozostaną atrakcyjne dla znacznej części rynku turystycznego. Równocześnie rośnie grupa podróżnych, dla których kameralny wypoczynek w ustronnym miejscu, w otoczeniu wszechobecnej natury to optymalny sposób na spędzenie urlopu. Nie bez znaczenia dla tego zjawiska była również pandemia, która unaoczniła plusy wypoczynku poza ramami masowej turystyki. 

rt 2023 08 849267 310375

KOMFORT IDZIE W PARZE Z EKOLOGIĄ

U podstaw rozwoju tego trendu jest także ekologia. Zjawisko overtourismu – masowego odwiedzania najpopularniejszych na świecie miejsc, może wywoływać nie tylko takie oczywiste konsekwencje, jak zanieczyszczenie wód, zwiększoną emisję CO2 czy olbrzymią ilość odpadów, ale także niekontrolowany wzrost cen artykułów żywnościowych, który sprawia, że życie w takich miastach staje się zbyt kosztowne dla stałych mieszkańców. Ponadto w wielu miastach skutkuje przeciążeniem kanalizacji i sieci energetycznych, przygotowanych dla znacznie mniejszej populacji. W związku z zanieczyszczeniem powietrza coraz więcej podróżujących protestuje przeciwko pobieraniu opłaty klimatycznej przez...KRZYSZTOF KRÓL

Wydanie: 8/2023, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail