Malta zacieśnia współpracę z Wakacje.pl

Regionalne biuro Maltańskiej Organizacji Turystycznej w Warszawie podpisało umowę o współpracy z serwisem internetowym Wakacje.pl. Celem tej kooperacji jest zwiększenie zainteresowania Wyspami Maltańskimi w sezonie jesienno-zimowym. To porozumienie jest kolejnym krokiem w celu wzmocnienia pozycji polskiego rynku turystycznego przy jednoczesnym zwiększaniu rozpoznawalności Malty na nim.

ht 2023 10 610008 180032

Warto wspomnieć, że dynamika wzrostu zainteresowania tym śródziemnomorskim krajem jest nad Wisłą imponująca. W pierwszych ośmiu miesiącach bieżącego roku Maltę odwiedziło ponad 103 tys. turystów z Polski. W porównaniu z analogicznym okresem roku 2019 – rekordowego dla maltańskiej turystyki – jest to wzrost o 48 proc. Warto także przywołać dane za cały zeszły rok, według których było 143 tys. podróżnych z Polski. Wszystko to jest efektem działań marketingowych podejmowanych przez Maltańską Organizację Turystyczną na polskim rynku w przeciągu ostatnich kilku lat. Znakomitym tego dowodem było otwarcie w listopadzie ubiegłego roku regionalnego biura organizacji w Warszawie. Odgrywa ono rolę hubu operacyjnego dla Malty nie tylko w Polsce, ale w Europie Wschodniej oraz krajach bałtyckich.

– Polska jest obecnie najbardziej dynamicznie rozwijającym się rynkiem dla turystyki przyjazdowej na Maltę. Umowa z Wakacje.pl pozwoli nam na jeszcze lepsze wykorzystanie jej potencjału. Polacy odwiedzają nas przez cały rok, zazwyczaj w celu spędzenia krótkiego urlopu, rodzinnych wakacji, nauki języka angielskiego lub też aktywnego wypoczynku. Osoby podróżujące z Polski szukają ciepłych i gościnnych miejsc, takich jak Wyspy Maltańskie. Malta zyskuje na popularności w Polsce nie tylko ze względu na klimat i atrakcyjne ceny, ale także stale rosnącą liczbę połączeń między tymi krajami. Nadchodząca zima przyniesie duży wzrost liczby miejsc w samolotach dwóch linii lotniczych latających na Maltę z Polski. Zwiększy to wartość Malty jako miejsca przyjaznego rodzinom i atrakcyjnego cenowo, zwieńczonego wspaniałą śródziemnomorską gościnnością – mówi Carlo Micallef, dyrektor generalny Maltańskiej Organizacji Turystycznej. Obecnie trwają dalsze prace nad wzmocnieniem rozpoznawalności Malty w tym regionie poprzez rozwój siatki partnerstw z touroperatorami oraz prace nad nowymi połączeniami z liniami lotniczymi. W Polsce Malta korzysta z bezpośrednich połączeń, które oferuje siedem lotnisk w Polsce (w tym dwa w Warszawie). Maltańska Organizacja Turystyczna zapowiedziała, że podpisanie umowy z serwisem Wakacje.pl to nie koniec jej wysiłków w budowaniu partnerskich przedsięwzięć. Najbliższe tygodnie mają przynieść kolejne wzmocnienie na tym polu.


Wydanie: 10/2023, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail