Polskie wakacje według Ryanair

Ryanair podsumował sezon wakacyjny 2023. Według systemu rezerwacyjnego przewoźnika za okres 1 lipca-30 września Polacy najchętniej wybierali się do Hiszpanii (27 proc.), Włoch (19 proc.) i Grecji (15 proc.). Na czwartym miejscu znalazła się Chorwacja (10 proc.).

rt 2023 10 246514 945601

W słonecznej Hiszpanii szczególnie popularnym kierunkiem było Alicante, do którego Polacy udawali się najczęściej z lotnisk Warszawa-Chopin i Warszawa-Modlin. Alicante było również najczęstszym wyborem z lotnisk w Krakowie i Łodzi, co pokazuje, że Hiszpania pozostaje jednym z ulubionych miejsc wakacyjnych Polaków (poleciało tam 27 proc. turystów z Polski). W tym roku bardzo popularna była również Girona, do której pasażerowie podróżowali głównie z Wrocławia i Poznania. Włochy od lat pozostają jednym z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków. Według danych Ryanair w sezonie wakacyjnym do tego kraju wybrało się 19 proc. polskich turystów. W tym roku wielu podróżnych wybierało loty do Bari, najczęściej z lotniska w Krakowie. Chętnie podróżowaliśmy także do Grecji, w tym do Salonik i na piękną wyspę Korfu. Podróż do chorwackiego Zadaru wybierali przede wszystkim turyści z Poznania i Warszawy-Modlina. Dużą popularnością podczas tegorocznych wakacji cieszyły się również takie kraje jak Czarnogóra i Bułgaria. Zarówno Podgorica, jak i Burgas były chętnie wybierane przez mieszkańców Krakowa. – Polacy najchętniej wyjeżdżają na wakacje do Hiszpanii, Włoch, Grecji i Chorwacji. Widzimy rosnące zainteresowanie Bułgarią, ale także Czarnogórą. Wzrost zainteresowania kierunkami typowo letnimi obserwujemy również w okresie jesienno-zimowym, dlatego w naszej ofercie na zimę znalazło się wiele słonecznych kierunków, takich jak uwielbiane przez Polaków Alicante, Wyspy Kanaryjskie czy malownicze Bari. Jeśli ktoś chce uciec od zimowego mroku, teraz jest najlepszy moment na rezerwację – powiedziała Alicja Wójcik-Gołębiowska, country manager CEE & Baltics w Ryanair.


Wydanie: 10/2023, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail