Airbnb przekazuje wsparcie stowarzyszeniu Domus Polonorum

Zainteresowanie pobytem w historycznych miejscach na Airbnb stale rośnie. Według UNESCO turystyka kulturowa to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów turystyki na świecie, stanowiący 40 proc. rynku. Stowarzyszenie Domus Polonorum, organizacja non-profit mająca na celu opiekę nad historycznymi domami w Polsce, ogłosiło, że Airbnb przekazało 40 tys. dolarów na wsparcie ich działań w zakresie odnowy i zachowania dziedzictwa kulturowego.

rt 2023 10 939318 817460

Darowizna wspiera starania stowarzyszenia w zakresie pomocy prywatnym właścicielom w utrzymaniu historycznych posiadłości, takich jak tradycyjne dwory szlacheckie. Domy historyczne mają szczególne znaczenie w Polsce ze względu na swoją unikatową architekturę, wartość kulturową i trudną historię. Na początku tego roku Airbnb wprowadziło kategorię Historyczne Domy w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie turystyką kulturową. Darowizna ma na celu wzmocnienie obszarów wiejskich, ochronę dziedzictwa kulturowego i turystyki wiejskiej w całej Polsce. Najnowsze dane z Airbnb potwierdzają rosnące zainteresowanie turystyką kulturową w Polsce – zanotowano 15-procentowy wzrost rezerwacji noclegów w historycznych miejscach w pierwszej połowie 2023 r. w porównaniu z 2022 r.

Nowa kategoria umożliwi gościom z całego świata odkrywanie i przebywanie w niemal 20 tys. historycznych domów w pięciu krajach europejskich, w tym w Polsce. Domus Polonorum to organizacja, która zajmuje się opieką nad zabytkami kultury należącymi do prywatnych właścicieli w Polsce. Promuje tradycję polskiego dworu szlacheckiego oraz otaczający krajobraz kulturowy, prowadzi działania mające na celu zachowanie dziedzictwa i tożsamości narodowej oraz łączy miłośników dziedzictwa narodowego. Domus Polonorum jest członkiem European Historic Houses, międzynarodowej organizacji z siedzibą w Brukseli, która skupia właścicieli prywatnych zabytków kultury.


Wydanie: 10/2023, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail