Gdzie znaleźć lato zimą

Najprościej na Gran Canarii. To miejsce, które bez długich podróży oferuje nieustające lato. Do tego lato, które jest oprawione rozmaitymi atrakcjami i bogatą ofertą turystyczną. A ponadto w okresie zimowym znajdziemy tu rozmaite atrakcje nam kojarzące się raczej z latem.

rt 2023 10 823402 943264

Zima na wyspie to właściwie tylko parę kartek w kalendarzu, bo pogoda praktycznie przez cały rok jest dla nas iście letnia. Niemniej jednak również kalendarz ma swoje prawa. Dlatego udając się zimą na centralną wyspę archipelagu, mamy okazję nieco inaczej spojrzeć na wiele zwyczajów. Na przykład na Boże Narodzenie. 

CIEPŁO BOŻEGO NARODZENIA

Te wyjątkowe święta w letnim anturażu nadal zachowują swoją magię, jednak pokazują się od zupełnie innej strony. Ciepło świąt w przypadku Gran Canarii oznacza zarówno ciepłą atmosferę i ludzi, jak i pogodę, jaka kojarzy nam się raczej z letnimi wakacjami. Jest to okazja, by na Boże Narodzenie spojrzeć nieco inaczej. Wyjątkowym miejscem pod tym względem jest Belén de Arena. W tym miejscu od roku 2006 powstają wyjątkowe rzeźby z piasku, które nawiązują motywami do świąt Bożego Narodzenia. Do udziału zapraszanych jest kilku najlepszych na świecie twórców piaskowych rzeźb. Dokładnym miejscem tej niezwykłej wystawy jest plaża Las Canteras. O tej porze roku panuje tam zwykle temperatura około 23°C.

Bardziej tradycyjnej świątecznej atmosfery doświadczymy, odwiedzając bazylikę Nuestra Señora del Pino – jedno z najważniejszych miejsc dla lokalnej społeczności, gdzie...ZBIGNIEW ADAMÓW-BIELKOWCZ

Wydanie: 10/2023, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail