Zima w czeskich górach

Republika Czeska należy do krajów chętnie odwiedzanych przez polskich turystów. Ma również swoją renomę jako kierunek turystyki zimowej, również narciarskiej.

rt 2024 02 276182 264371

Najwyraźniej popularność wyjazdów turystycznych do Czech wśród Polaków nadal rośnie. W III kwartale ubiegłego roku nasi rodacy znaleźli się na drugim miejscu, jeśli chodzi o liczbę przyjazdów. Wyprzedzili nawet Słowaków, którzy tradycyjnie zajmowali tę pozycję. Wprawdzie do turystów z Niemiec nadal sporo nam brakuje, ale niewątpliwie Polacy należą do najliczniejszych grup turystów w Czechach. Zimą również powinniśmy zanotować dużą liczbę odwiedzin za naszą południową granicą, o co starają się również sami Czesi, m.in. inwestując w swoje ośrodki narciarskie. 

rt 2024 02 358231 266452rt 2024 02 469149 927222

NOWOŚCI

Całkowite inwestycje w czeskich ośrodkach narciarskich wyniosły w tym roku ponad miliard koron czeskich (ok. 180 mln zł). Powstały m.in. nowe trasy zjazdowe i kolejki linowe. Znaczne środki przeznaczono na zrównoważone rozwiązania, takie jak wydajniejsze technologie naśnieżania, zbiorniki magazynujące wodę, bardziej ekonomiczne ratraki czy systemy SNOWsat. Kontynuowana jest modernizacja usług w postaci rozbudowy internetowych systemów zakupu karnetów narciarskich czy rezerwacji sprzętu. Znaczna część inwestycji trafiła do ośrodków Szpindlerowy Młyn, Bílá, Špičák Železná Ruda, Zadov, SkiResort Černá hora – Pec i Dolní Morava. W Szpindlerowym Młynie powstały dwie nowe trasy zjazdowe z najnowocześniejszym systemem naśnieżania. Swą premierę będą miały czerwona trasa Přehradní, która prowadzi od górnej stacji Hromovki, i trasa Lesní na Medvědínie. Szpindlerowy Młyn zaoferuje narciarzom w nadchodzącym sezonie zimowym około 2,5 km nowych tras.

W Dolní Moravie powstała nowa oświetlona trasa zjazdowa o długości 3,7 km – obecnie najdłuższa w Czechach. W Bílej w Beskidach 16 grudnia uruchomiono nową sześcioosobową kolejkę Zbojník z podgrzewanymi siedzeniami i osłonami przeciwwietrznymi, która zastąpi dotychczasową czteroosobową kolejkę. Jej przepustowość wyniesie 2,4 tys. osób na godzinę. W Orlickim Záhoří w Górach Orlickich na...OPR. ANDRZEJ JARCZEWSKI

Wydanie: 1/2024, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail