Karawaning – rynek i perspektywy

Choć karawaning nie jest nowością na rynku, to trzeba przyznać, że w ostatnich latach znacznie zyskuje na popularności, a właściwie ją odzyskuje. Pandemia okazała się pozytywnym impulsem dla tego rodzaju turystyki.

rt 2024 02 307810 854900

Wartość europejskiego rynku kempingowego i karawaningowego szacuje się na 16,65 mld dolarów w 2024 r. i oczekuje się, że osiągnie on 23,61 mld dol. do 2029 r., rosnąc przy CAGR na poziomie 7,23 proc. w okresie 2024-2029. Wybuch pandemii COVID-19 znacząco wpłynął na europejski rynek kempingów i karawaningu. 

PANDEMICZNY IMPULS

Początkowo pandemia spowodowała gwałtowny spadek popytu na usługi kempingowe i karawaningowe, ponieważ w całej Europie wprowadzono ograniczenia w podróżowaniu i środki blokujące. Jednak gdy ograniczenia zaczęły ustępować, nastąpiło znaczące przesunięcie w kierunku turystyki krajowej i outdoorowej, co doprowadziło do wzrostu popytu na kemping i karawaning. Jednym z głównych czynników napędzających ten wzrost było to, że zapewniały one bezpieczny i społecznie zdystansowany sposób spędzania wakacji.

rt 2024 02 17171 282002

Pozwoliły podróżnym cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu w niezależnej przestrzeni życiowej, zmniejszając ryzyko narażenia na wirusa. Ogólnie rzecz biorąc, pandemia miała i pozytywny, i negatywny wpływ na europejski rynek kempingów i karawaningu, a obecnie oczekuje się, że branża będzie nadal rosła w dłuższej...


Wydanie: 1/2024, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail