Ferie na stoku z widokiem na wybrzeże

Ferie i pytanie: błogie lenistwo na słonecznej plaży, zwiedzanie czy aktywny wypoczynek na nartach? A gdyby tak… połączyć te aktywności w trakcie tygodniowego urlopu? Przedstawiamy kilka propozycji na taki wyjazd, i to w zasięgu już niespełna trzygodzinnego lotu.

rt 2024 02 303915 924824

Jak ferie, to narty! Pierwsze chwile zimowego szaleństwa to zazwyczaj zachwyt, frajda i adrenalina. Jednak już po kilku godzinach aktywności na powietrzu wielu z nas, marznąc na wyciągu narciarskim, marzy o teleportacji na słoneczną plażę. Okazuje się, że w Europie znaleźć można rejony, w których tego typu zachciankę można łatwo spełnić i nie jest tu mowa o wygrzaniu się w trakcie saunowego seansu. 

NARTY W WIECZNYM SŁOŃCU

Costa del Sol, czyli Wybrzeże Słońca na południu Hiszpanii, to w skrócie 300 słonecznych dni w roku, blisko 160 km plaż i średnia roczna temperatura na poziomie 18ºC. Będąc tam, koniecznie trzeba odwiedzić Malagę, jedno z najstarszych miast na świecie (jego historia sięga 770 r. p.n.e.!), w którym zobaczyć można m.in. ruiny antycznego Teatru Rzymskiego, a na wzgórzu Gibralfaro arabską twierdzę Alcazaba z zielonymi tarasami i widokiem na wybrzeże. W pobliskiej Rondzie ogromne wrażenie robi natomiast głęboki na 100 m wąwóz El Tajo przecinający miasto na pół i wznoszący się nad nim most Puente Nuevo. Z kolei w Geoparku Granada można poczuć się jak w amerykańskim Kolorado i Nevadzie – tutejszy krajobraz bardzo przypomina Wielki Kanion i Dolinę Śmierci. Kiedy już plażowanie i zwiedzanie zostanie odhaczone, można pomyśleć o zimowym szaleństwie na stokach najbardziej wysuniętej na południe stacji narciarskiej w Europie. – Tylko 90 minut dzieli Costa del Sol od Sierra Nevada, czyli kurortu narciarskiego położonego w Górach Betyckich, najwyższym paśmie górskim Półwyspu Iberyjskiego.

rt 2024 02 900755 801203rt 2024 02 651359 457738OPR. REDAKCJA

Wydanie: 1/2024, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail