Donovaly – narciarski relaks

Słowackie ośrodki górskie są w Polsce popularne. Trzeba jednak przyznać, że najlepiej znamy zaledwie kilka ośrodków, podczas gdy są miejsca z dużym potencjałem przyjmowania polskich turystów. Jednym z takich miejsc jest Park Snow Donovaly.

rt 2024 04 832330 502233

Donovaly należą do tych ośrodków mniej znanych wśród polskich turystów. Zapewne jednym z powodów jest fakt, że leży on dalej od polskiej granicy niż te najbardziej znane i oblegane przez gości z naszego kraju. Z racji bliskości z granicą węgierską to właśnie Węgrów jest tu znacznie więcej niż Polaków. Tymczasem jest to ośrodek, który zasługuje na uwagę i który ma możliwość przyjmowania większej liczby naszych turystów. 

SPOKOJNIE, ALE NIE NUDNO

Donovaly leżą pomiędzy dwoma parkami narodowymi: Niżne Tatry i Wielka Fatra. Oba pasma są znane i stosunkowo popularne wśród polskich turystów w odróżnieniu od ośrodka. Sama okolica – co w naszej części narciarskiego świata warte zauważenia – zabudowana jest raczej harmonijnie, a budynki hoteli trzymają odpowiedni poziom architektoniczny i nie rażą swoim niedopasowaniem. W pobliżu ośrodka poza dobrej jakości pensjonatami i hotelami znajdziemy też podstawowe usługi w postaci sklepów czy lokali gastronomicznych.

rt 2024 04 116738 439932

Zresztą oferta après ski, choć nie jest może głównym atutem parku, to jednak działa dobrze i w pobliżu stoków funkcjonuje wiele barów i odbywają się regularnie imprezy, tak więc osoby bardziej rozrywkowe również znajdą tu...ZBIGNIEW ADAMÓW-BIELKOWCZ

Wydanie: 4/2024, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail