Tegoroczne wakacje będą rekordowe?

Przedstawiciele aplikacji finansowej Revolut zlecili badania mające sprawdzić, jak będą wyglądały nadchodzące wakacje. Wyniki są dla branży turystycznej optymistyczne.

rt 2024 04 441914 841427O plany wakacyjne zapytano 15 tys. osób w 15 krajach europejskich (w tym tysiąc w Polsce). Pytania dotyczyły zarówno planowanej długości urlopu, kierunku wyjazdu, jak i wakacji marzeń. Trzeba pamiętać, że dane w tym badaniu dotyczą planów, a nie dokonanych rezerwacji, ponadto zapewne duża część ankietowanych planuje podróżować samodzielnie, nie zaś z biurem podróży (co potwierdzają zwłaszcza wyniki dotyczące preferowanych kierunków podróży).

– Liczymy na rekordowy sezon i na to, że w letnią podróż zagraniczną wyruszy z Revolut ponad 1 mln Polaków. Przygotowaliśmy dla nich wiele udogodnień. Oprócz wymiany walut, cashbacku za rezerwacje, globalnej bazy hoteli i apartamentów prywatnych, wyszukiwarki lokalnych wycieczek i atrakcji, saloników lotniskowych i ubezpieczeń, udostępniliśmy także pakiety dostępu do internetu za granicą – mówi Stefan Bogucki, communications manager Revolut w Polsce.

URLOP PRZED SEZONEM, W JEGO TRAKCIE CZY JUŻ PO?


 Na pytanie o miesiąc, w którym Polacy planują swoje główne, najdłuższe wakacje w 2024 r., ponad połowa respondentów wskazała na lipiec i sierpień (po 28 proc.). A poza ścisłym sezonem?
 14 proc. rodaków główny urlop planuje we wrześniu i wbrew stereotypom nie są to tylko studenci (wśród osób w grupie 18-24 lata tylko 12 proc. wybiera ten termin). Czekać na główny sezon nie zamierza 15 proc. zapytanych Polaków, 2 proc. chce wyjechać już w kwietniu, 3 proc. w maju, a 10 proc. w czerwcu (mogą oni powoli już pakować walizki). Mało kto planuje główny urlop w tym roku na późną jesień – to zaledwie 3 proc. respondentów (2 proc. w październiku i 1 proc. w listopadzie). A 6 proc. zapytanych nie będzie miało w tym roku żadnego urlopu. Kogo spotkamy na plaży i w hotelach?

 Wakacje w ścisłym sezonie, oprócz Polaków (56 proc. wskazań), planują też Chorwaci i Rumuni (po 60 proc. wskazań), Bułgarzy (57 proc.) oraz Grecy (56 proc.). Konkretnie w lipcu będzie spora szansa spotkać turystów z Czech i Słowacji (po 29 proc.) oraz Węgier (28 proc.), a w sierpniu Chorwatów i Rumunów (po 37 proc.) oraz Greków i Portugalczyków (po 36 proc.). Kto omija upalne letnie miesiące?

 Wśród Europejczyków, którzy planują wczesny urlop od kwietnia do czerwca, jest wielu Niemców (24 proc.), Włochów (23 proc.), Austriaków i Szwajcarów (po 22 proc.). A kto odkłada urlop na jesień?
 Dominuje podobna grupa: Szwajcarzy (26 proc.), Niemcy (23 proc.), Austriacy (22 proc.), i Hiszpanie (22 proc.).


Wydanie: 4/2024, RAPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail