Polski przemysł spotkań

Przemysł spotkań odradza się po pandemii, a jego wkład w PKB wr oku 2023 wyniósł 1 proc. – wynika z raportu „Poland Events Impact 2023 – Wpływ ekonomiczny przemysłu spotkań na gospodarkę Polski”, w którym zebrano dane tej branży w Polsce.

rt 2024 04 690279 239778Branża spotkań i wydarzeń odgrywa ważną rolę w polskiej gospodarce, co potwierdzają najnowsze wyniki raportu „Poland Events Impact 2023 – Wpływ ekonomiczny przemysłu spotkań na gospodarkę Polski”. Raport, stanowiący podsumowanie kompleksowych badań nad ekonomicznym znaczeniem spotkań i wydarzeń organizowanych w Polsce, ujawnia znaczący wkład tej branży w tworzenie miejsc pracy, generowanie wartości dodanej brutto oraz wzrost PKB kraju. Uzyskane wyniki stawiają branżę spotkań w centrum uwagi, podkreślając jej istotną rolę w ożywianiu gospodarki oraz budowaniu silnej pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

– Wyniki badania są imponujące. Wkład branży spotkań w tworzenie miejsc pracy wyniósł 215 tys., co stanowi istotną część ogólnej liczby miejsc pracy w gospodarce Polski. Liczba uczestników spotkań i wydarzeń przekroczyła 18 mln osób, co świadczy o sporym zainteresowaniu tego rodzaju wydarzeniami zarówno wśród mieszkańców Polski, jak i gości zagranicznych. Przeciętny czas trwania wydarzenia wyniósł 1,7 dnia, co wskazuje na dynamikę i różnorodność organizowanych imprez – podsumowuje prof. Krzysztof Celuch, pomysłodawca badania i właściciel Celuch Consulting. Na branżę spotkań w 2023 r. wpływ miało wiele zjawisk i czynników, jakie przyniosły lata 2020-2022, tj. pandemia...OPR. ANDRZEJ JARCZEWSKI

Wydanie: 4/2024, RAPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail