badania rynku

Revolut Travel Report: czego boją się turyści?

2024-05-23

Revolut Travel Report: 38% badanych Polaków obawia się oszustw związanych z podróżami, na przykład tego, że opłacony apartament po dotarciu na miejsce okaże się fikcją, co dziesiąta osoba pytana w Polsce przyznała, że korzystanie z telefonu za granicą kosztowało ją krocie, a 18% że na urlopie za granicą transfer danych był powolny lub ograniczony.

 

 blonde 1867768 1920

 

Na pytanie jakie ryzyka związane z podróżowaniem budzą Twoją obawę (możliwy był wielokrotny wybór, do 3 odpowiedzi) najwięcej polskich respondentów wskazało, że jest nim zła pogoda i zdarzenia przyrodnicze takie jak deszcz nawalny lub pożary, które są w stanie doszczętnie popsuć urlop (41% wskazań). W kwietniu doświadczyły tego osoby, które podróżowały do Dubaju (powódź), a w 2023 r. turyści odwiedzający Grecję (pożary). Złej pogody na urlopie najbardziej boją się Rumuni (43%) i Chorwaci (48%), a najmniej Szwajcarzy (27%) i Hiszpanie (29%). Pogodą mniej przejmują się też młodsi Europejczycy w wieku 18-34 lata (34%).

Polki martwią się o bagaż
Drugą, równie powszechną obawą wśród badanych Polaków (40%) jest zgubienie, uszkodzenie lub kradzież bagażu, na przykład na lotnisku. Z kolei, odwołany lub opóźniony lot nie budzi takich obaw, martwi się nim co dziesiąta zapytana w Polsce osoba (22%). Utraty bagażu boją się bardziej Polki (43%) i jest to ogółem największa obawa polskich kobiet (większa niż nawałnice i pożary), niż Polacy (36%), których główną obawą pozostaje zła pogoda (43%). Utraty bagażu boją się też częściej młodzi Polacy w wieku 18-24 lata (57%) niż polscy seniorzy w wieku 65+ lat (25%). Ci ostatni najbardziej boją się złej pogody (45%). Incydent z bagażem jest zmorą obywateli krajów południa, Hiszpanów, Portugalczyków i Greków (odpowiednio 51%, 48%, 46%) a mniej boją się go Litwini, Węgrzy i Niemcy (23%, 26%, 26% wskazań). Opóźnień lotów najbardziej w Europie boją się Włosi (33%) i Hiszpanie (32%) a najmniej Chorwaci i Węgrzy (po 14%).

 

 

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail