Rekordowa edycja Hotel Investment Trends Poland&CEE

Kolejna, siódma już edycja największego w Polsce i CEE wydarzenia skoncentrowanego na inwestycjach w hotelarstwie, Forum Hotel Investment Trends Poland&CEE (HIT), po raz kolejny zgromadziła w jednym miejscu kilkuset decydentów branży hotelarskiej ze świata biznesu i polityki.

rt 2024 05 78998

W Renaissance Warsaw Airport Hotel spotkali się właściciele i top managerowie reprezentujący 27 spośród 30 największych sieci i grup hotelarskich działających na polskim rynku. Ponadto forum wsparła rekordowa liczba 41 partnerów towarzyszących – czołowych firm związanych z rynkiem hotelowym. Zwieńczeniem wydarzenia była wieczorna networkingowa gala, podczas której wyłoniono laureatów konkursu na Hotelarskie Inwestycje Roku 2024.
– Hotel Investment Trends tradycyjnie już okazał się wyjątkową platformą biznesową łączącą inwestorów, top management, sieci hotelowe oraz czołowych dostawców rozwiązań i usług dla hoteli.

Ogromną satysfakcją jest dla nas fakt, że ponownie udało nam się zgromadzić w jednym miejscu polityków i szefów organizacji kształtujących strategię turystyczną Polski, a także reprezentantów niemal wszystkich największych sieci i grup hotelarskich działających na naszym rynku, a wśród nich czołowych panelistów z całej Europy. Sukces ten nie byłby możliwy bez wsparcia naszych partnerów – komentuje Krzysztof Gonciarek, członek zarządu Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia, wydawca „Hotelarza” i organizator wydarzenia. 

rt 2024 05 157574

FREKWENCJA I GOŚĆ SPECJALNY

Ponad 450 gości, uczestników i partnerów forum (w tym ponad 350 stacjonarnie i 100 uczestniczących w wydarzeniu online), powitali Dorota Malinowska, partner w firmie Pro- Value, i Rafał Szubstarski, redaktor naczelny miesięcznika „Hotelarz”. Prowadzący przedstawili agendę wydarzenia oraz zaprosili zgromadzonych na jesienne wydarzenie – Forum Hotel Trends Poland, które odbędzie się w tym roku 21 października w hotelu Regent, a Polski Holding Hotelowy będzie jego partnerem strategicznym. Następnie Jakub Klimczak, regional manager z firmy STR, zaprezentował rozwój bazy hotelowej i wyniki operacyjne hoteli w Polsce na tle CEE.

rt 2024 05 727349

Według analiz pomimo niskiej dynamiki z początku roku prognozy dla Europy na ten i przyszły rok są optymistyczne, a do pozytywnych trendów należą powrót gości biznesowych oraz rosnący poziom rezerwacji na następne miesiące. Ponadto turyści znów chętnie podróżują dalej od domu, w efekcie czego spadają ceny w miejscach, które były preferowane jako cel krótkich wyjazdów, a rosną na kierunkach typowo turystycznych. Następnie wystąpił gość specjalny – Piotr Borys, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Podkreślił znaczenie turystyki dla gospodarki kraju i zaprosił przedstawicieli hotelarstwa do udziału w tworzeniu strategii dla sektora turystycznego obejmującej okres do roku 2036. 

PANELE DYSKUSYJNE

Po wystąpieniu przedstawiciela rządu rozpoczęła się część obejmująca pięć dyskusji zaproszonych ekspertów – przedstawicieli czołowych sieci hotelowych, inwestorów prywatnych i instytucjonalnych, kadry zarządzającej hoteli, a także funduszy, firm deweloperskich oraz banków.

rt 2024 05 38671

– Chcieliśmy, aby program merytoryczny tegorocznego forum był maksymalnie kompleksowy, obejmujący zagadnienia związane z finansowaniem, potencjałem, ale też optymalizacją samego procesu planowania i budowy hoteli.

Opinie uczestników zarówno z Polski, jak i z zagranicy dowodzą, że udało nam się ten cel w pełni zrealizować – ocenia Rafał Szubstarski. W panelu liderów „Spójrzmy w przyszłość: jak poprawić rynek inwestycji hotelowych w Polsce? Kluczowe szanse i bariery rozwoju” moderowanym przez...


Wydanie: 5/2024, TARGI
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail