2024 UEFA Euro i kultura

Nikogo nie trzeba przekonywać, że piłka nożna jest w Niemczech sportem, którym żyją miliony ludzi. Nic więc dziwnego, że do do organizacji piłkarskiego święta nasi zachodni sąsiedzi dobrze się przygotowali. Tak duża impreza znacząco wpłynie na turystykę przyjazdową oraz jest okazją do promocji atrakcji kulturalnych w Niemczech.

rt 2024 05 1641Od rekreacji po profesjonalne ligi – piłka nożna jest również znaczącym czynnikiem ekonomicznym. Wartość dodana obejmuje np. sprzęt zawodników, obozy treningowe, infrastrukturę stadionów i boisk piłkarskich, podróże drużyn i kibiców na mecze wyjazdowe, catering i imprezy, a także prawa medialne i sponsoring. Od 14 czerwca do 14 lipca 2024 r. Niemcy będą pod wpływem UEFA Euro 2024. W turnieju wezmą udział drużyny z 24 krajów, około 2,7 mln odwiedzających obejrzy 51 meczów na stadionach, a kolejne 7 mln w strefach kibica i podczas publicznych pokazów. 

WPŁYW NA TURYSTYKĘ

Oprócz turnieju Niemcy zaprezentują się jako kosmopolityczny, przyjazny, zrównoważony i atrakcyjny turystycznie kraj. Szczególną atrakcją będzie program kulturalny UEFA Euro 2024, który dzięki ponad 300 wydarzeniom związanym z piłką nożną zgromadzi ludzi poza stadionami i zaprosi ich do dialogu i uczestnictwa. Turniej będzie więc okazją dla miast gospodarzy do zaprezentowania się nie tylko od strony sportowej i organizacyjnej, ale również do pokazania swojej oferty kulturalnej. W rywalizacji międzynarodowej piłka nożna jest silnym czynnikiem wizerunkowym dla reputacji Niemiec: męska reprezentacja narodowa przyniosła Niemcom cztery tytuły mistrzów świata i trzy tytuły mistrzów Europy. Reprezentacja kobiet jest najbardziej utytułowaną drużyną na świecie po USA – wygrała dwa mistrzostwa świata, osiem mistrzostw Europy oraz Igrzyska Olimpijskie w 2016 r.

rt 2024 05 489080

– Niemcy...OPR. REDAKCJA

Wydanie: 5/2024, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail