Zapowiada się ciekawy sezon

Choć preferencje wakacyjne Polaków pozostają mniej więcej takie same od dawna, to jednak widać już nowe trendy i preferencje klientów – wynika z krótkiej analizy przygotowanej przez prezesa Nekery.

rt 2024 05 682166Nie dostrzegam na razie znaczących zmian w głównym trendzie i kierunkach wakacyjnych wyjazdów Polaków w roku 2024 – chcemy wypoczywać na południu, mieć podczas urlopu luźną atmosferę, słońce i plażę. Dlatego najwięcej rezerwacji na tradycyjne miesiące letnie notujemy do popularnych resortów w formule all inclusive w znanych od lat krajach basenu Morza Śródziemnego: Turcji, Grecji, Hiszpanii, Bułgarii, Chorwacji i Włoszech. Jeśli jednak przyjrzymy się bliżej tym wyborom, to widać już rysujące się zupełnie nowe zarówno możliwości, jak i preferencje. Poznajmy te najważniejsze. 

WYGODA, CZĘSTSZE WYJAZDY, W POLSCE I EUROPIE

– Na czarterowe wakacje samolotowe wybieramy hotele bardziej luksusowe – następuje przesunięcie z kategorii 4**** all inclusive do 5**** all inclusive.
– Wypoczywamy częściej, wyjeżdżamy więcej razy w roku, ale na krócej. Wyjazdy dwutygodniowe w odwrocie – zastąpiły je turnusy ośmio- i dziewięciodniowe. I chociaż najpopularniejsze są cały czas pobyty siedmiodniowe, to coraz więcej wyjazdów planujemy na trzy, cztery i pięć dni.
– Polacy są znaczącymi klientami już we wszystkich krajach europejskich – oprócz klasycznych kierunków wybieramy także chętnie Portugalię (zarówno kontynentalną, jak i Maderę), wyspy południowe Maltę i Cypr, eksplorujemy mniej znane regiony Woch (zarówno latem i zimą) takie jak Trentino czy Emilia-Romania.
– Odkrywamy piękno Polski – mamy ogromny wzrost podróży...MACIEJ NYKIEL. Autor jest prezesem touroperatora Nekera, wcześniej był m.in. prezesem Neckermann Polska i współtworzył Fly.pl

Wydanie: 5/2024, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail