Revolut Travel Report: czego boją się turyści?

Firma Revolut przeanalizowała, czego obawiają się podczas podróży turyści. Okazuje się, że największe zaniepokojenie wzbudzają katastrofy żywiołowe typu nawałnic lub pożarów, które mogą nam popsuć urlop. Czego jeszcze boją się polscy turyści?

rt 2024 05 515378Revolut, globalna aplikacja finansowa, z której korzysta ponad 40 mln klientów na świecie, i europejski bank, gdzie swoje konto ma ponad 3 mln naszych rodaków, zapytał 15 tys. osób z różnych krajów, czego obawiają się w podróży. Oto co odpowiedzieli.

WAKACJE MARZEŃ – CO MOŻE PÓJŚĆ NIE TAK?

Na pytanie, jakie ryzyka związane z podróżowaniem budzą u danej osoby obawę (możliwy był wielokrotny wybór, do trzech odpowiedzi), najwięcej polskich respondentów wskazało, że zła pogoda i zdarzenia przyrodnicze takie jak deszcz nawalny lub pożary, które mogą doszczętnie popsuć urlop (41 proc. wskazań). W kwietniu br. doświadczyły tego osoby, które podróżowały do Dubaju (powódź), a w 2023 r.

rt 2024 05 462015turyści odwiedzający Grecję (pożary). Złej pogody na urlopie najbardziej boją się Chorwaci (48 proc.) i Rumuni (43 proc.), a najmniej Szwajcarzy (27 proc.) i Hiszpanie (29 proc.). Pogodą mniej przejmują się też młodsi Europejczycy w wieku 18-34 lat (34 proc.). 

POLKI MARTWIĄ SIĘ O BAGAŻ

Drugą, równie powszechną obawą wśród badanych rodaków (40 proc.) jest zgubienie, uszkodzenie lub kradzież bagażu, np. na...OPR. ANDRZEJ JARCZEWSKI

Wydanie: 5/2024, RAPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail