materiał partnera

Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie otwarty po lockdownie

2020-07-09

Po ponad dwumiesięcznej przerwie, w sobotę 30 maja 2020 r. zostanie otwarty dla zwiedzających Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie.

Jarocin Robert Cichy

Jest to nowoczesne muzeum poświęcone 50-letniej historii jarocińskich festiwali i polskiego rocka, prowadzone przez Muzeum Regionalne w Jarocinie. Ekspozycja powstała w specjalnie zaadaptowanym na ten cel dawnym spichlerzu zbożowym położonym w zabytkowej strefie centrum miasta. Zwiedzający może obejrzeć bogatą dokumentację fotograficzną, wykonaną podczas kolejnych edycji festiwalu przez profesjonalnych fotografów i amatorów. Historia imprezy prezentowana jest poprzez artykuły zamieszczane przez lata w prasie lokalnej i ogólnopolskiej. Na ekspozycji znajdują się również oryginale plakaty, foldery festiwalowe, karnety i wejściówki, pamiątkowe koszulki, znaczki reklamowe oraz setki innych przedmiotów, bez których nie można sobie wyobrazić legendarnej jarocińskiej imprezy. Zwiedzający poznają historię polskiej muzyki rockowej, kolejnych edycji festiwalu, jego znaczenia dla polskiej muzyki oraz przemian politycznych i kulturalnych, jakie dokonały się w Polsce w ciągu ostatniego półwiecza.

Jarocin2

Wystawa została zaaranżowana w atrakcyjny sposób i ma charakter multimedialny. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną z części multimediów i interaktywności nie będzie można jednak na razie korzystać. Zamiast nich pojawi się więcej, do tej pory niepokazywanych eksponatów, które prezentowane są w nowych, interesujących oraz niekiedy zaskakujących lub nieoczywistych układach i zestawieniach. W czasie lockdawnu wystawa została odświeżona oraz wyposażona w dodatkowe gabloty i ekspozytory, które pozwoliły na zaprezentowanie większej liczby eksponatów znajdujących się dotąd w magazynach.

Zagrożenie epidemiologiczne nakłada konieczność zaostrzenia wymogów higieniczno-sanitarnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa, a tym samym komfortu zwiedzania i obsługi zwiedzających. Oprócz wspomnianego ograniczenia używania multimediów i interaktywności ograniczona zostanie również liczba osób, które jednocześnie będą mogły przebywać we wnętrzach ekspozycyjnych (do 7 osób na kondygnację i do 14 osób na całej wystawie). Dodatkowo uruchomiony został system wcześniejszego zgłaszania zamiaru zwiedzania wystawy. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie i mailowo. Regularnie będą też dezynfekowane wszystkie poręcze, klamki i inne powierzchnie dotykowe.

Szczegółowe zasady zwiedzania Spichlerza Polskiego Rocka znajdują się na stronie Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie: www.spichlerzpolskiegorocka.pl

Mimo utrudnień i ograniczeń warto zobaczyć Spichlerz Polskiego Rocka po przerwie, z nowymi eksponatami i po pracach ekspozycyjnych.

 Jarocin4

Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie – informacje

Adres: Jarocin, ul. Poznańska 2

Godziny otwarcia: wtorek – piątek: 9.00 – 17.00; sobota – niedziela: 12.00 – 18.00

Bilet normalny: 15 zł (z kartą dużej rodziny – 10 zł)
Bilet ulgowy: 10 zł (z kartą dużej rodziny – 7 zł)

Bilet rodzinny: 35 zł

www.spichlerzpolskiegorocka.pl

https://www.facebook.com/SpichlerzPolskiegoRockaJarocin/

https://www.instagram.com/spichlerzpolskiegorockajarocin/

https://www.youtube.com/channel/UCcRR8hBLplJeP16Zi5Zkd2A?view_as=subscriber


Komunikaty Branżowe

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail