przewoźnicy

Wizz utworzy nową linię lotniczą na Malcie

2022-05-18

Wizz Air ogłasza, że na podstawie “Porozumienia w sprawie realokacji odpowiedzialności” podpisanego dzisiaj pomiędzy Agencją Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej (“EASA”) i maltańskim urzędem lotniczym (“CAD”), zamierza złożyć wniosek w EASA o uzyskanie certyfikatu przewoźnika lotniczego („AOC”) dla swojej maltańskiej spółki zależnej oraz licencji operacyjnej (“OL”) w CAD.

Malta1

Z zastrzeżeniem potwierdzenia pozwoleń AOC oraz OL przez EASA i CAD, Wizz Air Malta może rozpocząć działalność w październiku 2022 roku z wykorzystaniem samolotów zarejestrowanych na Malcie.

 - Z radością ogłaszamy nasze plany utworzenia nowej linii lotniczej na Malcie. Wizz Air stale ocenia swoją strukturę biznesową i tworzy dodatkowe możliwości rozwoju w Europie i poza nią. Pomyślne utworzenie Wizz Air Malta w dalszej części roku przyczyni się do ugruntowania naszej silnej pozycji i wesprze nasze plany rozwoju w Europie. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z EASA i maltańskim CAA w celu dalszych działań w związku z naszą aplikacją - powiedział Wizz Air Chief Executive Officer, József Váradi.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail