przewoźnicy

Emirates i Etihad rozszerzają porozumienie interline

2023-05-05

Linie Emirates i Etihad podpisały porozumienie o współpracy (ang. Memorandum of Understanding, MoU), aby rozszerzyć umowę interline i zapewnić podróżnym dodatkową możliwość wyboru tras podczas wizyty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Emirates1

Pierwsza w historii umowa pomiędzy dwoma przewoźnikami ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich ma na celu wykorzystanie możliwości zwiększenia ruchu turystycznego do ZEA z kluczowych rynków krajowych poprzez umożliwienie turystom doświadczenia więcej niż jednej lokalizacji w ramach jednego planu podróży.

Tego lata klienci obu linii będą mogli kupić jeden bilet na lot do Dubaju lub Abu Dhabi, z możliwością wygodnego powrotu przez drugie lotnisko. Nowa umowa zapewnia również podróżującym, którzy planują zwiedzanie ZEA, elastyczność wynikającą z możliwości zakupu biletu w jednym miejscu na całą podróż oraz wygodnej odprawy bagażowej.

W początkowej fazie rozszerzonej umowy, każdy z przewoźników skupi się na przyciąganiu turystów do ZEA poprzez rozwój połączeń interline z wybranych punktów w Europie i Chinach. Umowa typu "open jaw" pozwoli odwiedzającym na pokonanie jak największej odległości podczas zwiedzania Abu Dhabi, Dubaju lub innego emiratu, zapewniając oszczędność czasu dzięki wyeliminowaniu konieczności lotu powrotnego przez lotnisko docelowe. Poza tym klienci podróżujący do Zjednoczonych Emiratów Arabskich mają możliwość skorzystania z opcji "multi-city flights", polegającej na możliwości podróży z jednego miasta w siatce połączeń obu przewoźników i wygodnego powrotu do innego punktu obsługiwanego przez Emirates lub Etihad.

Porozumienie (MoU) zostało podpisane podczas targów Arabian Travel Market przez Adnana Kazima, dyrektora handlowego Emirates, i Mohammada Al Bulooki, dyrektora operacyjnego Etihad Airways, w obecności Sir Tima Clarka, prezesa Emirates Airline, i Antonoaldo Nevesa, dyrektora generalnego Etihad, wraz z innymi przedstawicielami kadry kierowniczej.

– Cieszymy się, że ponownie współpracujemy z Etihad Airways – dzięki temu każdy z przewoźników może zaoferować nową gamę niezakłóconych opcji podróży do i ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich –  powiedział sir Tim Clark, prezes linii Emirates. – Emirates i Etihad czerpią ze swoich mocnych stron, aby poszerzyć ofertę dla pasażerów i pobudzić turystykę w ZEA. Wierzymy, że nowe porozumienie stanowi solidną podstawę do rozwoju dalszych szans dla obu linii lotniczych i jest przykładem naszego zaangażowania w wizję ZEA dotyczącą dalszej dywersyfikacji gospodarczej ­– dodał Tim Clark.

– Niezmiernie cieszymy się ze współpracy z Emirates przy realizacji wspólnej misji, jaką jest zwiększenie napływu turystów do ZEA i ułatwienie podróży do naszych tętniących życiem miast – powiedział Antonoaldo Neves, prezes Etihad Airways. – To porozumienie dwóch światowej klasy linii lotniczych na rzecz emirackiej turystyki, dzięki któremu podróżujący mogą zwiedzić najlepsze atrakcje Abu Zabi i Dubaju, podróżując na jednym bilecie w wyjątkowo komfortowych warunkach, niezależnie od tego, czy ich wybór padnie na Etihad Airways, czy Emirates. To propozycja, na której skorzystają wszyscy podróżujący do ZEA – dodał Antonoaldo Neves.

Rozszerzone partnerstwo opiera się na zaangażowaniu obu linii lotniczych na rzecz wspierania działań rządu ZEA w zakresie promowania turystyki w tym kraju i wzmacniania pozycji ZEA jako preferowanego miejsca podróży na świecie. Turystyka jest jednym z kluczowych filarów gospodarki ZEA i szacuje się, że do 2027 roku będzie stanowić 5,4% całkowitego PKB, czyli 116,1 mld AED (31,6 mld USD), zapewniając ponad 1 mln miejsc pracy*.

To już druga odsłona współpracy dwóch przewoźników. W 2018 roku Emirates Group Security i Etihad Aviation Group (EAG) podpisały protokół ustaleń (MoU) w celu wzmocnienia ochrony lotnictwa, w tym wymiany informacji i danych wywiadowczych w obszarach operacyjnych zarówno w ZEA, jak i poza nimi. W zeszłym roku Emirates podpisały porozumienie z Departamentem Kultury i Turystyki Abu Dhabi, aby zwiększyć liczbę turystów przybywających do stolicy ZEA z kluczowych rynków w całej globalnej siatce połączeń przewoźnika.

Bilety można zarezerwować na stronach www.emirates.com i www.etihad.com lub za pośrednictwem biur podroży.

*Według danych Rady Turystyki Emiratów (ang. Emirates Tourism Council)


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail