przewoźnicy

Petycja Ryanaira do KE

2023-06-01

Ryanair,  dostarczyła 31 maja do biura przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, petycję "Protect overflights: Keep EU Skies Open" po zebraniu ponad 1,1 miliona podpisów od zmęczonych pasażerów domagających się, aby Komisja Europejska chroniła przeloty i swobodę przemieszczania się obywateli UE podczas powtarzających się strajków ATC.

FR ATC 1 MILLION SIGNATURE

W ciągu pierwszych 5 miesięcy 2023 r. miało miejsce 57 dni strajków ATC (10 razy więcej niż w 2022 r.), co zmusiło linie lotnicze do nieproporcjonalnego anulowania tysięcy lotów z Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Wielkiej Brytanii i Irlandii, podczas gdy Francja stosuje przepisy dotyczące usług minimalnych w celu ochrony swoich lotów krajowych/krótkodystansowych, jednocześnie nieadekwatnie odwołując loty. Francja (oraz pozostałe państwa UE) powinny wziąć przykład z Hiszpanii, Włoch i Grecji, które stosują przepisy dotyczące usług minimalnych w celu ochrony przelotów podczas strajków ATC. Jeśli takie działanie oznaczałoby odwołanie większej liczby lotów krajowych lub krótkodystansowych, ważniejszym aspektem jest, aby loty nad Francją były chronione podczas francuskich strajków ATC.

Ryanair wzywa Komisję Europejską pod przewodnictwem Ursuli von der Leyen do podjęcia działań w odpowiedzi na petycję ponad 1,1 miliona pasażerów w UE i zażądania, aby wszystkie państwa członkowskie UE chroniły przeloty podczas strajków ATC, tak jak ma to już miejsce w Grecji, Włoszech i Hiszpanii. Wzywamy Komisję Europejską pod przewodnictwem Ursuli von der Leyen do:

 

  • Respektowania prawa strajkowego związków zawodowych ATC, ale:
  • Ochrony 100% lotów (jak w Grecji, Włoszech i Hiszpanii) podczas krajowych strajków ATC.
  • Jeśli strajki ATC wymagają odwołania lotów, przydzielenia je do lotów krajowych/krótkodystansowych do/z dotkniętego państwa.
  • Egzekwowanie wiążącego arbitrażu w sporach dotyczących ATC przed akcją strajkową
  • Wymóg 21-dniowego powiadomienia o akcji strajkowej
  • Wymóg 72-godzinnego powiadomienia o udziale pracowników w strajkach ATC w celu zminimalizowania zakłóceń dla pasażerów.

 

- Zaledwie 10 tygodni od uruchomienia naszej petycji "Protect Overflights: Keep EU Skies Open", uzyskaliśmy ponad 1,1 miliona podpisów zmęczonych obywateli UE, którzy wzywają Komisję Europejską pod przewodnictwem Ursuli von der Leyen do ochrony lotów podczas powtarzających się strajków ATC. To niedopuszczalne, że strajki ATC mogą skutkować odwołaniem tysięcy lotów pasażerów w UE, podczas gdy Francja i inne państwa członkowskie UE stosują przepisy o minimalnej obsłudze w celu ochrony swoich lotów krajowych.

Europejscy pasażerowie mają dość niepotrzebnego odwoływania lotów podczas strajków ATC. Komisja Europejska musi teraz podjąć działania w odpowiedzi na petycję ponad 1,1 miliona obywateli UE i nalegać, aby wszystkie państwa chroniły przeloty podczas krajowych strajków ATC, tak jak ma to już miejsce w Grecji, Włoszech i Hiszpanii - powiedział.Michael O'Leary z Ryanair


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail